Snak

Mere indhold efter annoncen
Niles ud i halvlegen. Det er slet ikke acceptabelt det her.
Iwobis vendinger med bolden er latterlig gode. Giv ham den mellem to modspillere med ryggen mod deres mål og han er igennem.

Igen er en offside ved at koste os.
Det er pænt hysterisk. Niles er en ung spiller. Han har lavet én graverende fejl i halvlegen. Guendouzi har spildt to gigantiske muligheder. Skal han også ud eller skal man satse på at han træffer det rigtige valg på den tredje?
Maitland Niles står kraftedme til stokkeprygl med en frossen porre i pausen. Sikke en arrogance. Så løb da ordentlig mand.

Lacazette skal også tage sig sammen. Flere gode positioner hvor han enten har misset en pasning eller en afslutning.

Og så skal Emery til at droppe det elendige tremandsforsvar. Vi lækker chancer en masse alligevel, så lad os få kontrol på midten i stedet. Xhaka og Guendouzi skal dække alt for meget og det gør det svært at sætte sig på spillet.
KROENKE RAUS!
Niles har lavet 4-5 dumme beslutninger nu. Og render rundt med en tåbelig attitude. Måske lidt for hårdt at tage ham ud. Men han skal tage sig sammen.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Fucking Lebbefjæs. Klip ham ned ved knæene.
Elendig kommunikation mellem trebackkæde og wingbacks. Fuck.
Jeg håber vi går over til en 4-3-3 fra starten af halvlegen. Musti eller Kola ud for Torreira eller Bellerin.
Hold kæft hvor har Lacazette også været sløset.
Det mest fornuftige er vel, at tage en af de 3 bagerste ud i pausen.
Annonce