Snak

Mere indhold efter annoncen
moderator
Fucking Ole Gunner-time.
https://kortlink.dk/sudv
Typisk Sean Dyche det skvat, han kan sgu da heller ikke finde ud af en skid.
Wiltord er så gammel at jeg blev kendt med interessen i Tipsbladet, hvor ingen vidste om han var midt eller angriber, men han ejede vist ligaen. I Arsenal blev han aldrig rigtig fast, ligesom Laca til at starte med, men arbejdede sig ind og lavede nogle af de vigtigste mål fra alle positioner på ren vilje. Han var verdens bedste reserve på 2-3 positioner en overgang.
Stadig 1 point og et United-hold der har hentet flere point end de fortjener.
Chelsea kan desuden let komme i problemer mod Bournemouth. Uden at have set, er de vel top 7-8 over hjemmehold og Chelsea kan ikke lide når der spilles fodbold omkring dem. Howe kan vel også isolere Jorginho på bolden og gå i kanalerne når det er.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
moderator
Vi har vel også hentet flere points end vi fortjener? Jeg vil være overrasket hvis Bournemouth får noget med sig. De er godt nok gået ned i gear.

Men alt krydses.
https://kortlink.dk/sudv
Jeg ser også Laca som utrolig komplet. Hvis der skulle tilføjes noget, så skulle det være Aubas instinkt og placeringsevne i feltet. Fantastisk duo
@Geddar

Jeg var vel også ret tydelig i forhold til at vores ubesejrede stime var en skrøbelig af slagsen. Solskjær kommer med noget nyt og noget gejst, men defensiven er stadig halvsløj. Han bygger på Mous, som Wenger byggede på Grahams, men Solskjær har aldrig ramt den vindende formel. Det er lidt som Liverpool den første tid under Klopp, men Solskær tror jeg ikke kan bygge på. Han hold i Norge skyder på alt, men defensivt er det meget tvivlsomt.
Perisic-modstandere kan ånde lettet op indtil videre. Handlen er på pause, mens man kigger efter andre muligheder.
Måske er det et kneb i håb om, at Inter giver sig lidt ift. handlen. Hvis Arsenal ved, at Carrasco gerne vil til klubben, så kan de vel bruge det imod Inter, hvis de også er efter ham.
Vi skulle hve forhørt os på Tielemans. Jeg går ud fra at Monaco helst vil sælge, men så sent i vinduet tror jeg ikke på at de kan få noget ind alligevel. Vi kunne jo magelig sende Lenny den anden vej og lave en aftale fra sommeren med lidt mere i posen. Leicester skulle være tæt på, men det afviser Puel. Gafler vi Tielemans og Suarez i vinduet må det siges at være godt arbejde og tålmodigheden værd. Perisic er/var Mislintats mand, siges det. Det er jeg meget lidt imponeret over, især med de andre aldrende han også har hentet.

Det er vist desuden ikke første gang at Emery er ude med snøren:

https://bleacherreport.com/articles/2798062-unai-emery-requests-youri-tielemans-at-arsenal-amid-juventus-transfer-rumours

Tielemans var desuden i kontakt med Arsenal inden turen til Monaco, så han er vel klar over hvor meget klubben ønsker ham.

Interessant er det også at Jardim var sur på Tielemans inden Jardim blev sendt pakkende. Tielemans var ellers eneste mand der har leveret kontinuerligt. Med det samme Jardim er tilbage er Tielemans på vej ud af døren. Hvis Jardim faktisk har bedt klubben sælge ham burde vi have gode muligheder. Man har jo hentet Fabregas også og han kan vel agere agent.
Annonce