Skrid Emery
Snak
Denne tråd er låst. Det er derfor ikke muligt at kommentere.
ons 29. maj 2019
Gad vide om Arsenals fans skal hjem med samme fly som Chelseas?
Under alle omstændigheder bliver det en lang tur...
Under alle omstændigheder bliver det en lang tur...
OB siden ... altid
Liverpool FC siden ... altid
Saints, 49ers
Liverpool Football Klopp
ons 29. maj 2019
Smut da over i din egen tråd Gandalf. Dine beskeder hører ikke til i Arsenal klubtråden.
Arsenal
FC København
ons 29. maj 2019
Det er pænt elendigt over hele linjen, startende ved Emery. Allegri behøver ikke holde pause for min skyld. Der er et sæde ledig.
ons 29. maj 2019
Sikke en skøn måde at sende Cech på pension på. Tak til Emery. Tænk at formå at mislykkes med at sætte sit hold op til en europæisk finale på så neutral en grund. Dødimponerende.
ons 29. maj 2019
At man slutter elendigt af i PL, så man ender udenfor top 4 og nu taber EL finalen med en så dårlig en præstation.
Sæsonen er ikke godkendt, især hvis man tager vores position og situation i slutningen af sæsonen med i betragtning.
Sæsonen er ikke godkendt, især hvis man tager vores position og situation i slutningen af sæsonen med i betragtning.
ons 29. maj 2019
Man kan give Emery skylden for alt men hvor var energien og motivationen hos, spillerne inde på banen i forhold, til den indsats som Chelsea spillerne leverede
ons 29. maj 2019
Emery får et halvt år mere herfra, og så skal der ved gud i himlen være sket noget, før jeg også ser ham opsagt.
Det er fandme ringe - og ansvaret ligger primært hos Emery. I sidste kamp mod dem vandt vi med at være en halv mand i overtal på den centrale midtbane, og han vælger at stille med en halv mand i undertal. Og de forreste tre var ELENDIGE. I defensiven var det ikke pænt. Men de boldtab. I GUDER!
https://kortlink.dk/sudv