Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg skal love for at Reja, Tare og diverse laziospillere har stimlet sammen i det helt stor grædekor. Selvom de tre points var det absolut vigtigste, så er det fantastisk at høre grædekonernes ynkelige klagesang.

At Reja, Ledesma m.fl. beskylder Totti for at være usportslig klinger noget hult, når man i egen fold (det er jo får vi taler om...) har Radu, der ved slutfløjt bare losser Perrotta ned.
Magno, bevo e tifo Roma!
Totti usportslig? Neeeej da det er Balotelli der er den mest provokerende...
BERLUSCONI PEZZO DI MERDA!
Jeg synes virkelig det er ynkeligt af Lazio-lejren at opføre sig som de gør. Er det mon ikke bare et dårligt forsøg på at fjerne fokus fra realiteterne til noget der skete efter kampen? Og realiteten er at Lazio mere eller mindre har kontakt med nedrykningsstregen.

Inden kampen var jeg af den overbevisning, at det der kunne redde Lazios sæson var en sejr over Roma. Den fik de ikke og ydmygelsen er dermed total.
"Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is, never try." - Homer Simpson
Men der er jo forskel på laziale og...mennesker?

Mirko har nu 10 mål i de sidste 12. Det har samlet givet 15 point. Ikke værst af en fløj.
Forza Roma! Continuate così, prossimo derby col Frosinone! No Pizarro, No Party!
Der er næsten noget Mourinho´sk over deres jamren

I think Totti should have been sent off in the first half, maybe another referee would have done it


Selvfølgelig mener du det Ledesma!

Det er vel helt naturligt for Lazio at gøre alt i deres magt for at fjerne fokus fra banen, og at Totti angribes er vel lige så naturligt for i denne sammenhæng.

Hvis han har tænkt sig at spille med samme grad af uduelighed som i går, så ville de måske ikke være helt tosset hvis han fik karantæne. Hans præstation var om nogens kritisabel - han lignede ikke engang en der prøvede!


"Ceterum censeo Carthaginem esse delendam"
Mere indhold efter annoncen
Annonce
@Pizarro

Totti er da generelt usportslig. Det ville være useriøst at påstå andet. Men det er da ikke på grund af de to nedadvendte tommelfingre. Det er bare den hån som er en del af Derbyet. Rygter siger at Laziospillerne havde fået lavet t-shirts med skriften "Scudetto - Game over!", så de har vel ikke noget at lade nogen høre...
Magno, bevo e tifo Roma!
Er der nogehn der ved om man kan se hele kampen på nettet et eller andet sted ? Ja, jeg missede den sgu.
Der skal kun fissekarle til Roma, ikke freaks.
Hvis det lykkes så vil jeg på det kraftigste anbefale dig at springe 1. halvleg over, Lehrer. Bortset fra et par Lazio-angreb var det en ørkenvandring uden lige.. Altså med mindre man har en stor forkærlighed for frispark.
"Scudetto - Game over", haha, hvor smukt. Mon de andre gav Floccari deres med hjem?

Jeg overvejede kraftigt at tage broen efter første halvleg, det var en ynkelig foretilling. Men da verdens formentlig bedste målmand nappede det straffe, der tændtes håbet atter...Og VuciGols frisparkshammer var jo fænomenal. Lige foran Curva´en? Det er jo den slags stof legender er gjort af.
verdens formentlig bedste 4.målmand nappede det straffe,


He is legen- wait for it -DAIRY!!

Han skal da simpelthen med til VM. Hvem er da ellers anden målmand for brasserne?
Daje!
Annonce