men begge straffe var i den absolut tynde ende. Men det er jo ikke noget nyt.
Synes nu vores var fair nok.
Måske havde Menez ikke nået bolden, men Isla´s støvler var 20 centimeter fra hans hoved. Farligt spil. Fair nok dømt.
Ved Udinesea hiver Brighi uforståeligt manden ned, og dommeren står bag ham. Udinese spilleren gjorde så hellere ikke lidt for overspille.
Jeg synes der er tendens i Italien med, hvis det ene hold får straffe, så får det andet hold også straffe. Det samme med røde kort. Måske er det kun mig, der har den opfattelse. Men det sker tit.
--
Luca skabte meget plads til de øvrige offensive spillere, han tog flot bolden til sig, og fordelte dem for det meste fornuftigt til Vucigol & Menez.
Det bliver vildt med Mr. Tottiness, DDR, Philliou (i form) og Pizarro back on the pitch. Og så må Juan gerne genfinde sin form igen. Han har ikke været sig selv i de sidste par kampe.
Så er jeg ved at blive træt af, vores højreback spillere er mega svingende. Det er da helt vildt. Måske skulle endnu en af vores primavera komme op til førsteholdet på den plads.
Holder nogen af øje med Cici? Hvordan gør han det i Sao ? Håber han er klar til at snuppe start 11van fra næste sæson af.