Snak

Mere indhold efter annoncen
Det var en rigtig fin kamp, og den viste tegn på, at vi måske er ved at få vendt skuden rundt. Vigtigst af alt var det at få Malen kickstartet. Lad os håbe, at han kan få større betydning fremadrettet og få lidt flere chancer. En anelse ærgerligt og sløset, at vi ikke holder buret rent. Det gjorde de sidste minutter af kampen en anelse neglebiddende 😅

Kamara var igen igen fremragende, men MOTM var selvfølgelig Malen.
Tielemans har fået et tilbagefald ifm. sin skade, og han er angiveligt ude i yderligere tre til fem uger..
Ja - det er mega øv med Tielemanns men heldigvis er Onana og Barkley nu tilbage - de er ikke Tielemanns men giver da trods alt lidt flere muligheder på midten

Watkins og Rogers med mål i går for England og Konza med assist

Det er vigtigt med selvtillid for Watkins og Rogers - så pilen peger fremad
Rogers kommer tilbage fra landsholdspausen med masser af selvtillid efter gode kampe med England - han får virkelig meget ros

Håber Watkins er fit til søndag efter han stødte sammen med målstolpen mod Wales efter han ellers havde scoret tidligere i kampen

https://www.birminghammail.co.uk/sport/football/football-news/roy-keane-doubles-down-morgan-32680180
Kæmpe sejr! Det var den femte i træk. Vi er vågnet lidt op igen efter den forfærdelige start på sæsonen 👏🏼
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Vi er vågnet meget op - syntes vi bliver bedre og bedre og spiller med selvtillid- Onana var god i dag

Sejr ude over Spurs er sgu ret godt
Vi er blevet yderst effektive i de sidste kampe. Buendia er blomstrede op. Kamara igen med en god indsats. 5 sejre i træk. Vores mindre krise forsvandt hurtigt. Til kampen i Holland på torsdag imod klubben med det fantastiske navn “Go ahead Eagles”, må Emery godt stille med flere reserver. Vores fire hollænder samt Elliott og Sancho kunne godt indgå i startelveren. Næste uge har vi City på villla park. Vi har jo vundet de 2 sidste gange de har været på besøg. Så hvorfor ikke alle gode gange tre.
Jeg havde ikke mulighed for at se kampen imod Spurs, men har set højdepunkter fra kampen efterfølgende. Scoringen til 2-1 må være et af de bedste mål som Aston Villa har lavet igennem tiderne.
Rogers er inde i en bedre periode for tiden og er igen involveret i mål. Vigtig spiller for Aston Villa.

Jeg håber meget, at sejrene fortsætter ind i November også. Skal til Birmingham og se kampene imod Maccabi Tel Aviv og så Bournemouth. Det lader i øvrigt til at kampen imod førstnævnte bliver uden udebanefans.
Jeg håber meget, at sejrene fortsætter ind i November også. Skal til Birmingham og se kampene imod Maccabi Tel Aviv og så Bournemouth.

God tur! 👏🏼 Har du købt billetter gennem klubben eller via. tredjepart?
Det er nemt at købe gennem klubben hvis bare man køber et abonnement til ca. 200 kr.
Annonce