Snak

Mere indhold efter annoncen
Duran skal nok komme til at lave mål men håber da ikke Watkins er alt for skadet
Flot kamp i dag og endnu et clean sheet. Det er dog yderst bekymrende med Watkins. Umiddelbart lignede det ikke at han bliver klar til på søndag.
I øvrigt et fint indhop fra Duran. Det er dog lidt alt eller intet med hans afslutninger.
Carlos måtte i øvrigt udgå med endnu en skade. Den her gang var det en baglårsskade. Det er godt nok utroligt, hvordan skaderne hagler ned over vores spillere i den her sæson..
Heldigvis lyder meldingerne på at Watkins nok er klar til søndag.

"But thankfully, Watkins could be available to face West Ham on Sunday. Emery confirmed that he is hopeful about the striker´s availability for the weekend after he suffered a deep cut on the knee.

"Hopefully it´s nothing major," Emery said. "It´s a small injury and we hope he´ll be ready for Sunday but we will have to wait for tomorrow and then Saturday, and see.""

Mht. Carlos har vi heldigvis Lenglet, Konza og Pau nu.

Syntes faktisk er Duran ser mega spændende ud - en ok teknik - voldsom fysik samt god skudteknik - giv ham nogle kampe og han skal nok blive en dygtig angriber.
Vi skal møde LOSC Lille i kvartfinalen, som vel nok er det bedste tilbageværende hold i turneringen udover os. Første kamp spilles på VP!

Går vi videre, så skal vi møde vinderen af Olympiakos - Fenerbahce.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Tak til Fulham for at køre henover Spurs i dag. Nu kan vi forhåbentlig følge op med en sejr i morgen! West Ham er dog en svær størrelse, så det bliver ikke nemt at få alle tre point med hjem.
Nogen der har hørt om Watkins er med i morgen ?
Umiddelbart er han klar 👍🏼.
Diaby er blevet bænket på trods af en virkelig god præstation mod Ajax. Det havde jeg ikke troet. Både Durán og Rogers starter derimod inde, så opstillingen i dag er lidt speciel.

Vamos!
4-4-2 - fatter ikke Diaby er bænket - men 2 angribere i dag
Annonce