Snak

Mere indhold efter annoncen
Det er ganske normalt, at en spiller beholder sit nummer gennem hele tiden i sin klub, med mindre et andet nummer bliver ledigt. Etxeberria har vel altid spillet med nummer 17 ?

Det er sædvanligvis kun, hvis der kommer en type som Ronaldo, som kun kan spille fodbold, hvis han har nummer 9 på ryggen, at man tager et nummer fra en spiller. Pudsigt nok tog han i sin tid nummeret fra Zamorano, som også ville have nummer 9. Han fik så trøje 18, og dispensation fra det italienske fodboldforbund til at sætte et plus tegn imellem 1 og 8. Så kunne han alligevel spille fodbold.

Med Urzaiz´s afgang endte en epoke. Måske man kan købe en ny bomber af ETA.
I hear Glenn Hoddle has found God, that must have been one hell of a pass
Man har jo allerede en bomber i Llorente ;-)

Han er mere teknisk end Urzaiz , Og lidt hen af i luften. Hvis han bare ville spille op til sit bedste hele tiden. Ville han blive en stor stjerne i Athletic.
Wise Men Say...
Jeg er træt af at vente på Llorente. Han når jo aldrig nogensinde det potentiale alle snakker om. Så hellere Aduriz, der måske ikke er den store spektakulære stjerne, men alligevel får scoret de mål der forventes, og det er det eneste der tæller for klubben i disse år. Hvis der nogensinde skal komme en stor Llorente i Athletic, må det nok blive Valladolids Joseba Llorente, som med jævne mellemrum rygtes til klubben. Fernando er fææærdig.

Og bekymrende at Garmendia ser ud til at ryge ud i kulden. Uforståeligt, han var en af sidste sæsons bedste.



__________
Tja, syns dette er sæsonen han skal bevise noget. Men giver dig ret i at Aduriz score mål hele tiden.

Men gir nu Llorente en chance ;-)

Skal du se kampen iaften?
Wise Men Say...
7 mål på 3 sæsoner!
Athletic bliver vist nødt til at være tilfreds med lidt.
I hear Glenn Hoddle has found God, that must have been one hell of a pass
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Tja , men hvor kampe er det blevet til?

Ikke mange.
Wise Men Say...
Fandt lidt facts..

2004-05 : 15 kampe - 3 mål

2005-06 : 22 kampe - 2 mål

2006-07 : 23 kampe - 2 mål

Sidste år startede han kun 2kampe , og kom ellers ind i resten. Kan godt se han slet ikke score mål nok. Men syns stadigvæk have chancen fra start mere end 2 gange.
Wise Men Say...
Enligt ETB och Telebilbao är både Ezquerro och Del Horno väldigt nära övergångar till Athletic!

TJOOOHHOOOOOOO!!!!
__________
Så skulle den være sikker, holdets svageste punkt, venstrebacken, er til de grader dækket ind. Del Horno skifter hjem til barndomsklubben på en låneaftale med købsoption

http://www.svenskafans.com/spanien/bilbao/artikel....

http://www.canalathletic.com/portal/content/view/1...
__________
EDIT: Indlæg flyttet til Atl. Madrid-tråden...........................................

Sorry!

.
Annonce