Snak

Mere indhold efter annoncen
Rhodes reddede Blackburn tre point i overtiden, og klubben hænger på i toppen. Kazim tillod sig at brænde et straffe i en generel trist kamp, hvor Blackburn sad på det meste af spillet, dog uden at kunne konvertere det til chancer og mål.

En manager er en manglevare. Næste uge står det på overraskelsen fra Krystal Paladset, og hvis det ikke skal blive til nederlag må der gerne komme lidt bedre styr på truppen. En sejr eller uafgjort som minimum hvis oprykningspladserne stadig skal være inde for rækkevidde.

Stadig er Holloway og Redknapp dem der bliver nævnt i pressen. Personligt tror jeg ikke det bliver nogen af dem.
Dejligt med en sejr i endnu en uskøn affair, Black stiller stadig alt for defensivt op. Vi skal skabe noget mere, og i dag var heldet med os også selv om vi brændte et straffe.
Men Rhodes kan vise sig at være alle pengene værd, for han er skarp foran kassen når han får boldene.
Blackburn Rovers since 1991
Vi skal da endelig råbe i munden på hinanden herinde. Herligt der er andre der opdaterer kampene.
Så kan jeg også tilse tid til at ødelægge den gode stemning i andre stråde
McLeish og Henning Berg bliver nu nævnt

ville være en pæn fiasko hvis det blev en af dem

McLeish havde 21% vundne kampe i Villa og Berg 31% i Lillestrøm

i sammenligning ligger Solskjær med 62,5% i Molde
Is it cold in his shadow?
Jeg blev lidt træt, da jeg læste om Berg. Solskjær bliver det næppe. Han har tidligere udtalt både i forbindelse med Bolton og Blackburn, at han ikke forlader Molde før sæsonen er slut i Norge. Dvs Blackburn skal helt frem til slut november før en træner er på plads og det holder ikke.

Simon Grayson bliver også nævnt. Nuværende træner for Huddersfield. Jeg tror det bliver ham. Tidligere har han spillet for Blackburn, det passer ejerne godt, for de tror de pleaser de utilfredse fans, og Grayson har en nogenlunde statestik. 43,3% i alt for Blackpool, Leeds og Huddersfield. Det bedste og mest realistiske navn ind til videre.

Redknapp bliver det ikke. Ejerne vil ikke gå med på hans krav. Selvom Redknapp har udvist interesse i sædet.
Holloway forlader næppe Blackpool. Blackpool vil ikke slippe ham. Derudover skulle han have nogle klausuler bla på vidersalg af Ince. Så rent økonomisk vil det være ret ufornuftigt af ham at smutte.
Og alle andre navne der har været nævnt, er for dårlige/uerfarne.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Redknapp skulle efter sigende være til jobsamtale i dag

og så er Diego blevet nævnt som Sings foretrukne mand til jobbet, er ikke sikker at engelsk kost er godt for verdens bedste fodboldspiller gennem tiden
Is it cold in his shadow?
Diego i Championship er en sæbeopera jeg meget gerne vil se. Jeg ville godt nok krumme tæer hvis det overgik min klub, og jeg tror næppe det vil ende godt. Grayson tror jeg til gengæld i skal være glade for, da han virker som en manager det kender de engelske ligaer godt og ved hvad der kræves.
NP er Suppens bedste 6'er!
Ingen vil blive overrasket hvis Diego blev træner. Idiotien har endnu ikke toppet i Blackburn. Min egen favorit Simon Grayson er åbenbart rulet out.

Redknapp, Berg og Holloway er de tre top-kandidater i dag. Berg var til samtale igår. Jeg kradser øjnene ud på en grævling, hvis Berg bliver træner. Han er dælme dårligere end Kean
Jeg ville give min højre arm for at se Diego i Blackburn. Jeg kan næsten ikke forestille mig noget mere underholdende!
Being Blackburn ville i hvert fald hitte. At følge hans ansigtsudtryk på køreturen fra Manchester Airport og nordpå, når realiteterne stille går op for ham, vil være fantastiske billeder.
\"Since 1990 the backpass rule Has been taken away from Liverpool And since that date they\'ve had to wait. So let\'s sing them a song that they fucking hate. 23 years.........Fuck all\"
Annonce