Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg ser lidt anderledes på det, nemlig at Andreas Bjelland allerede er 23 år, og derfor ikke behøver at bruge flere år i superligaen for at tage springet til en større liga.
Når Bjelland taler om sin fremtid efter FCN, er det jo også udlandet han taler om. Senest har han snakket om at bruge landsholdet som springbræt til udlandet.

Men det gør jo ingen skade, at sende manden et attraktivt tilbud på trods af at man er superligaklub - CL må jo friste...
BIF - Gør krise til en højere kunstart! Også der er vi Danmarks bedste... Ved læsning af BIF-nyheder kan følgende med fordel afspilles: http://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg Lockhart indtil 3. august 2011
Bjelland vil helt sikkert være klasse og vi kommer da os til at mangle en central forsvars spiller, men vil heller have vi fokusere på at skaffe en mere teknisk venstre midt, så kan man altid rykke rundt på Vingaard vis han kommer tilbage på samme niveau.
(...)
Det er formodentlig for sent at hente Bjelland. Jeg så meget gerne vi havde nuppet ham i sommmerens transfervindue til at erstatte Zanka på sigt, men så havde det jo selvfølgelig været på bekostning af Siggurdsson. Bjelland´s evner med bolden havde dog været rar at have nu når Zanka er ude.
vi kan hente FCN anden unge center back, okore? 19 år og starter for U21 landsholdet
F.C.København self. http://www.youtube.com/watch?v=R8eh1mZCWec 1992 *********
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Mon ikke Okore skal have lov til at spille denne sæson fuldtid og den næste med førend man kan vurdere om han kan forstærke FC København. Ingen tvivl om han er en yderst talentfuld spiller, men det er nok lige tidligt nok for ham at skulle levere under det pres der er, også europæisk og i næste års Champions League, på FC København.

Derudover minder Okore jo temmelig meget om Sølvi og Sigurðsson typemæssigt. Man må dog formode hans pasningsspil vil udvikle sig noget ved at spille fast i FC Nordsjælland, hvor de trods alt formår at holde godt i bolden. Derudover skal jeg da lige love for at Hjulmand har fået stabiliseret deres defensiv i denne sæson. Det er sgu ganske imponerende.
Til nattetravnene så kan jeg fortælle at det ser ud til at både Oviedo og Bolaños starter inde for Costa Rica mod et brasiliensk hold primært bestående af spillere fra den hjemlige liga. De har dog både Ronaldinho og Neymar med på holdet.

Kampen spilles dog først kl 4 dansk tid.
Kenny Dalglish had scouted the young star at Bordeaux, and requested the chairman Jack Walker to begin discussions with the player’s club. He refused, and famously said, “Why do you want to sign Zinedine Zidane when we have Tim Sherwood?”
Var de gode? Vores egen Lars scorede jo et smadderflot mål og lagde op til et andet, så der er noget at leve op til for Gamboa.
fck-medløber.
Det blev ikke den mest velspillede kamp. Costa Rica havde for første gang Pinto på bænken og han havde valgt en taktisk meget defensiv udgangsposition og havde ofte 8 mand til at stå nede ved eget felt. Brasilien fik heller aldrig gang i deres flydende kombinationsspil og derfor blev det en kamp på det jævne. Costa Rica gjorde det heller ikke lettere for Brasilien ved at begå det ene frispark efter det andet. Neymar scorede kampens eneste mål efter godt en time. Hverken Bolaños eller Oviedo gjorde det store væsen af sig
Kenny Dalglish had scouted the young star at Bordeaux, and requested the chairman Jack Walker to begin discussions with the player’s club. He refused, and famously said, “Why do you want to sign Zinedine Zidane when we have Tim Sherwood?”
Delaney gjorde det rigtig fornuftigt i U21 kampen og lå i samme ankeposition som vi har set Christian Poulsen gøre på landsholdet før i tiden. Nu spillede man selvfølgelig også imod Færøerne og hvis han ikke kunne være med på det niveau vil det godt nok være sørgeligt.
Siempre voy a apoyar al Real Madrid en tiempos buenos y malos ¡¡Hala Madrid!!
Annonce