Snak

Mere indhold efter annoncen
http://onside.dk/nyheder…fck-horsens

Selvom det kun er rygter, så syntes jeg, at det er en fin reminder om, at vi snart skal forlænge med Oviedo, så han ikke skal sælges for en slik når tiden kommer.
Klubben er nok udemærket klar over Oviedo´s kontrakt situation. Jeg tror ikke det er et spørgsmål om vi vil forlænge, men nok nærmere om Oviedo vil.
Det er måske mere nøjagtigt at skrive, at Oviedos agent har sat ham i forbindelse med Manchester United, men det er jo også en form for gratis reklame målrettet eventuelle interesserede klubber.

Det er måske mere nøjagtigt at skrive, at Oviedos agent har sat ham i forbindelse med Manchester United, men det er jo også en form for gratis reklame målrettet eventuelle interesserede klubber.

På absolut ingen måde, han skød selv rygtet ned, det er henholdsvis daily mail og den Costaricanske træner der har startet det.
(...)
Det er det fine ved at starte den slags rygter. Man får jo efterfølgende mulighed for at benægte dem, mens man eventuelt oplyser, at en masse andre klubber altså er interesserede. Og vupti. Så har man to gange skaffet gratis reklame for sin klient.

[Jeg aner naturligvis ikke om det passer, men det vil i givet fald følge det klassiske forløb med ligegyldige transferrygter.]
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Startopstillingen i aften består for[mentlig|håbentlig] for en stor del af reserve^Hpokalholdet.

Kim på mål.

Gamboa, Zanka, 1 islænder, Bengtsson
På midten spares vores bedste kort, så alle andre end TK spiller.
I angrebet tror jeg at Santin spares til fordel for vores norsker.

Det er radikalt i forhold til Superligaholdet, men det er nødvendigt at fokusere.
Kim Christensen - Lars Jacobsen, Kris Stadsgaard, Ragnar Sigurdsson, Pierre Bengtsson - Christian Bolaños, Claudemir, Thomas Kristensen, Pape Paté Diouf - Mustafa Abdellaoue, Dame N´Doye (anfører)

Ærger mig, at Gamboa ikke får chancen.
Pis, kom lige for sent ind i kampen, var det et godt mål af Mos?
http://media.balls.ie/uploads/2013/10/Tambourine.gif
Mos i en position tæt under mål, hvorfra han med hovedet forlænger et hovedstød mod mål, hvilket så snyder Nathan Coe.

Når SE vælger at stå med en forsvarer på (edit: mål)linjen (der sammen med målmanden ophæver offsiden), samtidig med de så glemmer at dække Mos op der har trukket sig fri, skal en angriber gøre det fornuftigt.
Boomer by proxy. Synes en stork er grim med langt næb.
På absolut ingen måde, han skød selv rygtet ned, det er henholdsvis daily mail og den Costaricanske træner der har startet det.
Så vidt jeg husker, så var det ikke Pinto, men en kending af britisk fodbold og assistenttræner for landsholdet Paolo Wanchope, der udtalte at Man Utd havde forhørt sig om Oviedo.
Kenny Dalglish had scouted the young star at Bordeaux, and requested the chairman Jack Walker to begin discussions with the player’s club. He refused, and famously said, “Why do you want to sign Zinedine Zidane when we have Tim Sherwood?”
Annonce