Snak

Mere indhold efter annoncen
Efter kampen vel egentlig har sat sig, er vi jo markant bedre end dem. Claesson og Achouri med fra start i næste kamp må hjælpe betydentligt.


Men det hjælper jo lige fedt, når man ikke vinder. Og markant bedre er måske lige at strække den.
Og forhåbentligt en dommer der sætter foden ned overfor tjekkerne noget tidligere. Utroligt så mange angreb de får lov at ødelægge i dag med riv i trøjen o.lign vi ikke engang får frispark på
Er der ikke VAR i kampen? Krejci begår et kæmpe straffe på Diks under det ene hjørnespark.
Det ender nok i straffe eller sådan noget.. Vi skød os selv i foden ved ikke at vinde idag
F.C. København - Tak for alt, Nees og Sune. VELKOMMEN TIL BO! Bestyrelse og ejere RAUS. Sælg til nogen som rent faktisk interesserer sig for sporten og som elsker klubben ELLER BEVIS JER SELV NU.
Jeg synes vi er længder bedre. Vi er jo pisse uheldige, og dommeren har slet ikke styr på kampen.

Alle indskiftninger gør en forskel for os.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Skuffende og ikke godt nok..
Jeg er mere tryg nu end før kampen i dag. Vi er det bedste hold, og vi er ikke så uskarpe/uheldige to kampe i træk.
Det er aldrig en skam at tabe til et bedre hold. At man så er havnet i en situation, hvor FCK ikke bare over en enkelt kamp, men generelt, er et dårligere hold end AGF - ja, det kan man så drøfte i et fanforum på bold.dk

Alligevel en målmand som røg helt ned som 3. valg i AZ efter de hentede Maty Ryan.


Enig, men han er for god til Prag. Grabara stod også på mål i AGF
“Jeg har ingen anelse om hvad der foregik!?! Men jeg deltog selvfølgelig...”
Vi burde ihvertfald stå med et stærkere hold med flere spillere i form til returkampen.
F.C. København - Tak for alt, Nees og Sune. VELKOMMEN TIL BO! Bestyrelse og ejere RAUS. Sælg til nogen som rent faktisk interesserer sig for sporten og som elsker klubben ELLER BEVIS JER SELV NU.
Nøøøj, vi skulle have haft sejren til sidst, men solid tjekkisk bus Priske har fået bygget og hvordan Vindahl redder den retur på Diogo, er jo helt vanvittigt.

Lige 1. Halvleg, men klart bedst i 2. Øv. Og hvordan finder dommeren så lidt ekstra tid? Tog det ikke 1 1/2-2 min med Asger Sørensen alene?
Annonce