Snak

Mere indhold efter annoncen
Er der nogle som har set andre videoer/billeder af deres annulleret mål udover det klip, der blev vist i kampen? Det klip har jeg set et par gange nu, og der er det godt nok svært at se, at der er offside, men det er også en ret dårlig vinkel de viser det fra.


Jeg har set et stilbillede fra afleveringsøjeblikket, Rakow spilleren laner sig frem og har derfor hovedet i off side position, men ikke resten af kroppen.

Det er den tyndeste off side jeg har set længe, men den er der.
Someday, someday, someday, someday, someday, someday Leeds United
I forhold til Champions League-gruppespil, så deler vi vel stadig marketpool med de andre nordiske lande, så vi skal dele tv-penge med hold derfra, hvis de også kvalificerer sig.
Underforstået, at nok vil Molde vel være det nemmeste/mindst gode hold man nærmest vil kunne trække, men det kommer til at koste pænt mange millioner, hvis der også går i Champions League-gruppespil.
Boomer by proxy. Synes en stork er grim med langt næb.
Og ok for mig at trække et stort engelsk hold. Vi har slået United og fået uafgjort mod City i Parken. Det er en fremragende statistik, som bør lede til, at engelske hold FRYGTER os, og derfor giver op på forhånd.
Boomer by proxy. Synes en stork er grim med langt næb.
I forhold til Champions League-gruppespil, så deler vi vel stadig marketpool med de andre nordiske lande, så vi skal dele tv-penge med hold derfra, hvis de også kvalificerer sig.

De har ændret strukturen, så vi ikke længere deler "pool" med de øvrige nordiske lande - men bare får vores egen andel.
Jeg ser lige, om jeg kan finde dokumentet igen.
Fast inventar på Sektion 12. Loyal støtte af Spurs siden 1981.
Jeg så desværre ikke kampen og synes efterhånden det er svært at finde en objektiv analyse af en fodboldkamp.
Hvordan vil I beskrive vores spil?
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Fraværende.
fck-medløber.
Vi starter fint og får et hurtigt mål. Resten af første halvleg styrer vi tempoet og er i kontrol. Lukker kampen ned og det rimelig kedeligt.

Anden halvleg er mere af det samme, men vi mister bare lidt af kontrol og de er lidt mere på bolden end godt er. Vores bagerste str godt og det bliver kun til meget få chancer til dem. Men vi lider stadig af den med dumme boldtab og vi vil ikke kunne lukke det så effektivt ned mod bedre hold i gruppespil som vi kunne i går.
Vores fokus efter det tidlige fokus var åbenlyst den defensive struktur, hvilket vi så skulle udføre med en masse offensive spillere på banen. Så kønt var det ikke, men operationen lykkes og vi holdt dem på inder 1 i XG.

Jeg sad med følelsen af de her var topniveau ift hvem vi kan kontrollere en kamp mod lige nu. De var niveumæssigt nok top3 i suppen.

Remember, when you are dead, you do not know you are dead. It is only painful for others. The same applies when you are stupid.
For en udebanekamp i playoff, er vi sådan set meget godt med indtil overtiden, hvor vi kun losser væk.

Første halvleg fint, og anden halvleg mindre fint.

Polakkerne var for uskarpe til at Grabara nåede til at skulle præstere wondersaves.

Jeg ved ikke hvad gameplanen var, men vi har de angreb vi kan og skal have i en sådan kamp frem til 90. minut.

At vi navnlig i anden halvleg er for upræcise og uskarpe og giver meget plads på midten og laver fejl trækker ned.

Men Per Frimann overdriver lidt på en journalistisk note synes jeg.

Vi spiller uden fans på en lortebane i tordenvejr.

Vi skal sætte os bedre igennem og få gang i vores spil. Det lykkedes ikke rigtigt men måske var det også meget at forvente set i ovenstående lys.
“Der var andre der trak mer' end jeg”
Og ok for mig at trække et stort engelsk hold. Vi har slået United og fået uafgjort mod City i Parken.


Og 0-0 imod Leicester som vi var en Schmeichel redning fra en sejr
F.C. København - Tak for alt, Nees og Sune. VELKOMMEN TIL BO! Bestyrelse og ejere RAUS. Sælg til nogen som rent faktisk interesserer sig for sporten og som elsker klubben ELLER BEVIS JER SELV NU.
Annonce