Snak

Mere indhold efter annoncen
Ok, så tænker jeg måske på kampene i Silkeborg for nyligt. Menes bare og huske de altid giver os problemer.
Kampen viste at det kun er mod de dårligst præsterende hold i SL at vi kan sætte vores 5 bedste spillere af.
Vi mangler noget fart. Vi vil gerne kombinere os igennem midten og der er alt den plads ude i siderne til at tage en 1v1 duel. Den eneste spiller der kan 1v1 er Achouri som er skadet.

På midtbanen er det håbløst og de kontra chancer og 1v1 mod Grabara har vi set hver eneste kamp i denne sæson. Det er først nu vi bliver straffet.

Man bliver træt af Falks og Clems defensive arbejde. Gal nogle alibi spillere i defensiven.

Boilesen. Gider ikke kommentere på ham. Har sagt lige siden før forlængelsen at han er en stor omvandrende skade.
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Tweet af Zanka fra 2017 om dagens dommer:

“Sidste gang vi havde ham mod Horsens truede han mig med at han ville sørge for jeg aldrig kom til at spille igen, hvis jeg sagde et til ord.”

Han er vidst på alle måder et sløjt bekendtskab.
Det er aldrig en skam at tabe til et bedre hold. At man så er havnet i en situation, hvor FCK ikke bare over en enkelt kamp, men generelt, er et dårligere hold end AGF - ja, det kan man så drøfte i et fanforum på bold.dk
Med lidt held er vi stadigvæk nr1 efter weekenden. Efter onsdagens kamp og transfervinduets intensive slutfase må vi forvente noget mere. Skuffende. Men af alle hold har jeg altid kunne lide Silkeborg
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Larsson på en kanterne har aldrig virket som i ALDRIG.

Roony Bardghji som spiller en fin kamp, kun 17 år. Jamen vi har ikke en eneste ægte højre kant udover ham til at spille positionen.
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Sjovt Roony snakker dansk i det interview, faktisk næsten flydende.

(Når vi nu snakkede om det i går)
Boilesen bør kun spille når der virkelig ikke andre muligheder. Han giver så mange chancer væk på sløj opdækning og dårlige clearinger.

Skandaløst ringe forsvarsspil af ham på 2. mål

Svag præstation i dag og fortjent Silkeborg sejr.
Boilesen og Falk har udspillet deres rolle for flere år siden, og det er helt forfejlet, at de nogensinde har været i ledergruppen på holdet.

De kan noget på bolden begge to, men de har også tydelige mangler - særligt i deres “nye” positioner som cb og 6’er.

Jeg glæder mig virkelig til de er fortid.
Det er aldrig en skam at tabe til et bedre hold. At man så er havnet i en situation, hvor FCK ikke bare over en enkelt kamp, men generelt, er et dårligere hold end AGF - ja, det kan man så drøfte i et fanforum på bold.dk
Synes kritikken er lidt hård af Falk, men er enig i at Boile er overhalet. Desværre.
Annonce