Snak

Mere indhold efter annoncen
Meiling er en god fodboldspiller. Han gør det ikke sværere, end det er og holder virkelig godt i bolden i stressede situationer.

Sløj kamp. Meget stillestående og taktisk. Og vi er for dårlige på bolden.
\"Giv en mand et æg, og han er mæt for en dag - lær en mand at lægge æg.......!\"
Vildt nok at Rakow ikke vil/tør mere. Nu har de brugt 1/4 kamp på at spille bolden rundt imellem deres CB efterfulgt af en svær diagonal til ufarligt område.

Kedelig kamp, men det lever vi fint med :)
Største trussel pt. er vel at vi fucker op i forsvaret, og det skal nok ske på et tidspunkt, jeg holder også på at vi skal lave minimum 1 mål
Ja men det kan også blive for passivt - vores forsvarsspillere falder i søvn
Håbløst niveau fra FCK so far.

Generelt ret vildt ét af de her hold, skal i CL.
København.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Enig peanuts. Vi skal score et mål
Og gerne snart..
Det ligner at Neestrup bare vil beskytte vores føring ellers lytter spillerne ikke til ham. Fatter det ikke
F.C. København - Tak for alt, Nees og Sune. VELKOMMEN TIL BO! Bestyrelse og ejere RAUS. Sælg til nogen som rent faktisk interesserer sig for sporten og som elsker klubben ELLER BEVIS JER SELV NU.
De kan knuse os med primitiv fodbold når vi er så usikre i forsvaret og deres fysiske fordel er så stor.
De skal bare knalde bolde ind over, og skyde udefra hvis de tror det kan give et hjørnespark.
Der er ikke så meget vi kan gøre ved det andet end at score flere i den anden ende.
Synes vi mangler initiativ… rigtig meget.. det ender ikke godt hvis vi ikke engang gider skabe nogle chancer..
Annonce