Snak

Mere indhold efter annoncen
Enig i, at venstrebackpositionen er vores helt store akilleshæl pt.

Så ærgerligt at Meling blev skadet! Der røg min tro på 3.-pladsen desværre.
Og lige der omkring Jelert som vb, der ligner det lidt at Neestrup har arvet lidt Ståle stædighed.
Hvorfor har vi hentet CS hvis han ikke er god nok til at spille i CL? Vi skal aldrig ud at hente spillere som ikke er gode nok til Europæiske kampe med mindre det er unge talenter.
Jeg savner Allbäck.

Christian Sørensen virkede som en løsning, da man hentede ham, men han er for langsom til at det er optimalt. En venstrebackudgave af Johnny Thomsen-niveau (Johnny Thomsen var som jeg husker det så ikke så hæmmet af manglende fart).
Ud fra småsnak om at han ikke trives specielt godt som bænkspiller, er det vel nærliggende at tro, at han skifter til sommer. Eller før, hvis man finder et talent eller lign som kan være andetvalg.
Boomer by proxy. Synes en stork er grim med langt næb.
Trives han ikke svoger? Syntes de interviews og indslag der er med ham, der virker han vældig glad for at være i København.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Fed tifo!

Men - det pyro der? Har vi ikke en betinget dom hos UEFA liggende?
Jeg har også fornemmelsen af at Christian Sørensen er oprigtigt glad for at få oplevelser som han nok aldrig havde forventet at få i sin karriere. FCK er det ypperste han kan opnå.
Men - det pyro der? Har vi ikke en betinget dom hos UEFA liggende?


Blev den ikke brugt på udekampen mod Rakow?
Jo det kan du have ret i - synes dog stadig ikke det er smart i UEFA regi. De har os på radaren, og er tidligere straffet, så næste straf risikerer st blive endnu hårdere.
Omg
Annonce