Snak

Mere indhold efter annoncen
Synes også at hvis det er sandt, så kan vi passende komme ud med en bemærkning, når Froholdt bliver solgt, som indikerer at Fro ikke ville os.

Husker også at Huescas klub i Mexico brokkede sig over Huescas bagland da vi købte ham.
F.C. København - Tak for alt, Nees og Sune. VELKOMMEN TIL BO! Bestyrelse og ejere RAUS. Sælg til nogen som rent faktisk interesserer sig for sporten og som elsker klubben ELLER BEVIS JER SELV NU.
Ikke godt, hvis der nu kommer en slags præcedens for at unge profiler kan tvinge sig selv ud af sin kontrakt med trusler fra baglandet.


Der bliver meldt lidt af det samme vedrørende Noah Nartey og Bischoff i Brøndby. Deres kontrakt situation er også spicy 🌶️
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
På et tidspunkt må man gå imod spillerens ønsker og evt. sende spilleren ned på 2.holdet, hvis de skaber sig sådan

Enig. Det er ikke Sune der har sat underskrift for Victor, der binder ham til klubben til 2028.

Fodbold er dog følelser, og der er altid to sider af en sag. Måske vi finder ud af hvad der rigtigt er sket. Har godt nok være sløje timer for klubben det sidste døgns tid.
Der venter forhåbenligt noget at varme sig på her senere i aften.
Jeg overvejer FCK+ til kampen i aften, men hvordan er produktionen?

Er det med alle de normale kameravinkler og fornuftige kommentatorer?
Jeg overvejer FCK+ til kampen i aften, men hvordan er produktionen?

Er det med alle de normale kameravinkler og fornuftige kommentatorer?


Produktionen er formentlig lokaltv, så de viser bare det, som bliver vist på TV i Kosovo. Sidste år var det med Christian Lønstrup som ekspert, han var ganske fornuftig at høre på. Der var dog en række tekniske udfordringer.

Jeg tror ikke FCK har noget ansvar over produktionen af produktet, de har blot købt rettighed til at vise det.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Apropos. En der ved hvilken kanal i Kosovo kampen bliver vist på? Eller en anden TV kanal ude i verden der viser den?

Nande, tænker lidt på dig her, du ved så mange “underlige” ting 😉
Det er vel næppe lokal tv i Kosovo, der producerer aftenens kamp!
Kald mig Jakob Skomager
Alle hold har deres rettigheder til egne hjemmebanekampe i kvalifikationen. FCK TV har valgt at vise deres egne kampe og har så byttet rettighederne ligeover med FC Drita så FCK TV også viser udebanekampen.

FCK TV har et samarbejde med Matchday Production som er er ejet af Superligaen A/S. Det er dem der producerer kampene til Superligaen.

Derfor vil dagens kamp mod FC Drita være af samme TV kvalitet som de kampe der vises i Superligaen.

I Danmark kan du kun se kampen på FCK TV. Men du kan muligvis finde et ulovligt stream.

FCK TV koster 69 kr om måneden og der er ingen binding. Det giver adgang til alle træningskampe og kval kampe. Jeg plejer selv at afmelde det efter kvallen er ovre.
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Men er du sikker på at Matchday Production sender et helt hold til Kosovo? Det er jeg nemlig ikke, grunden til at de store TV-kanaler ikke køber disse kampe er fordi det ikke er økonomisk rentabelt for dem. Derudover så vil de ikke købe et produkt, som de ikke selv står inde for.
Fuglen er fløjet, Dame. Han er jo ikke i truppen i dag.

Neestrup kan vel ikke undre sig. Han startede med at ville væk. Hvordan forestiller han sig så at andre skulle ville blive. Galehus? Hmm. Måske. Neestrup køber hele verden som Thor P og vil så skride. Hvor seriøst er det lige.

Mon ikke der går Kamala H i den i denne sæson.
“Der var andre der trak mer' end jeg”
Annonce