Snak

Mere indhold efter annoncen
Suk hvor er holdet ringe..
Jep, holdet er pisse ringe
Det er aldrig en skam at tabe til et bedre hold. At man så er havnet i en situation, hvor FCK ikke bare over en enkelt kamp, men generelt, er et dårligere hold end AGF - ja, det kan man så drøfte i et fanforum på bold.dk
Nu ser jeg lige deres mål igen. Ser det ikke lidt mærkeligt ud, hvad Moukoko har gang i?
Ja gad vide hvorfor vi egentlig er så ringe i øjeblikket? Det vel nærmest alle der er i en formnedgang? Gabriel/Panta ligner et ringe makkerpar igen (efter de ellers blomstrede voldsomt op under Ramaj). Achouri, Larsson og Moi ser man heller ikke meget til.

Generelt virker det som om, der mangler noget optimisme, og noget tro på tingene.
Vi spiller så dårligt, at man skulle tro at vi mødte prime Barcelona.

Vi kan ikke holde fast i bolden, i mere end hvad der føles som fem sekunder.
Noget af det ringeste jeg har set os være på kuglen.

Ingen forventer selvfølgelig en sejr ude mod Spurs, men det her er jo helt ude i hampen og der er noget splitter ravende galt.
Bologna I FCK I Liverpool I 1860 München
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Enig. Det vildt så ringe det ser ud ift. hvor mange spillere Tottenham mangler.
Puha, der var vi godt nok heldige…
At taelle en masse maal I pokalkampe mod hold fra 1 division med giver mening hvis man har en konklusion man gerne vil frem til, men ellers ikke.


Den eneste som ville konkluderer noget var dog dig som mente at han var spild af penge mens vi andre netop fortalte dig at vi mente at det var for tidligt at konkluderer noget.

Og ja, udover det, hellere ikke rigtig nogen grund til at skulle være efter Moukoko’s præstation indtil videre. Så ville det give mere mening at fremhæve Kotarski’s skovtur.
F.C. København - Tak for alt, Nees og Sune. VELKOMMEN TIL BO! Bestyrelse og ejere RAUS. Sælg til nogen som rent faktisk interesserer sig for sporten og som elsker klubben ELLER BEVIS JER SELV NU.
Hvad er også det for en opdækning af Gabriel?
Lige i hænderne på målmanden hver gang.. Virker ukoncentreret. Måske i virkeligheden manglende tro på dagens projekt.
Annonce