Det var ganske tydeligt, og formentlig et af de bedre sarkastiske svar der kunne laves til det, Ace.
Udfordringen er givetvis i lidt mindre grad, at der er folk som tror, man bare kan spørge ChatGPT, og så giver det mening at udbrede det, som den lige fortæller dem. Udfordringen er i højere grad, at de der gør det ikke er bare er en blanding af 17-årige der af gode grunde ikke har haft mulighed for at blive klogere på livet samt alkoholikere der har drukket hjernen i smadder, men at det også er (relativt) voksne mennesker med længerevarende uddannelser, som øjensynligt ikke evner at forstå, hvor kæden hopper af i den logik.
I øvrigt testede jeg det i forbindelse med Nandes indlæg. Jeg skal spare jer for det opkast der kom ud, men opsummeret fortalte ChatGPT mig, at det kan give god mening at bruge Cornelius som førsteangriber, i hvert fald mod modstandere der står lavere på banen, dog primært hvis vi spiller 4-3-3 eller 4-2-3-1.
Og AI er jo en del af fodbolden, så det må åbenbart være sandheden. Dermed kan alt kritik af anvendelsen af Cornelius samt snak om 4-4-2 standse.
Dadason er absolut spændende, og forhåbentlig lægger han på i sit spil her i foråret.
Det var en vanvittig serv at lægge op til for FCM, da man gik ud og sagde, at man var nødt til at sælge Froholdt, når beløbet blev så højt, trods man havde en lang kontrakt på ham. Det virker så heldigvis til, at FCM samler den op, og nu viser vejen ved at holde Franculino længere og formentlig alligevel sælge dyrere. Det er min forhåbning, at bestyrelsen, og dermed FCK-ledelsen, nu for alvor ser ideen i, at man holder på de store talenter en sæson længere, også selvom der står en klub klar med +100 af de helt lange - så snakken om, at spillerne skal nå 100 kampe for klubben ikke bare bliver ved snakken.
Boomer by proxy.
Synes en stork er grim med langt næb.