Snak

Mere indhold efter annoncen
Pierre Bengtsson er overraskende uduelig.....
Har spillerne måske mistet troen på Ståle? Et eller andet er der jo helt fuldstændigt galt. Det er skræmmende at være vidne til.
"Hvad koster Hjulmand? Sidestil ham med Ståle."

Du joker, ikke? Ståle Solbakken skal én vej, og det er ud.
København.
Kan i huske da ståle var rygtet til Norge som landstræner? Alle var glade for han forlænget sin kontrakt.

Giv ham den her sæson med fuld ro på.

Men syntes godt stille og rolig man kan se på taktiske ændringer. Tror selv 4-4-1-1 nu hvor vores angribere alligevel ikke spiller sammen. Måske det ville give plads til Thomsen, Falck, Verbic, Toutouh samtidig...
Den her krise skal vi fandme ikke købe os ud af. Vi har allerede ligaens KLART dyreste trup. Hvis Ståle ikke kan arbejde med det, han har, og han selv har købt, så skal der ny træner til.

FCN har ligesom os mistet grundstenen i hvert led (Maxsø, Lobotka og Ingvartsen). De har erstattet dem med uprøvede spillere fra undgomsafdelingen. Vi har erstattet vores med dyrtindkøbte spillere. Det lyder umiddelbart som om, det er træneren, den er galt med hos os.
FCK by heart. AGF by relocation.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Er Bengtsson overraskende uduelig? Den mand har været elendig siden han kom retur i sommers. Manden var bidragende til at Bastia rykkede ned. Hvad skal han i FCK?

Få nu bare hentet Mathias Jensen...
Hafnia
Hvor slipper jeres kære anfører afsted med meget. Klart rødt på den han laver ved Donyoh
Tror sku det er ligegyldigt om vi får Courtinho til FCK ståle.ville stadig starte med Kvist :( Synes virkelig ikke den her 442 opstilling har fungeret.. midtbanen er for svag og angriberne står for langt fra i kæderne og løber for lidt og forkert. Det plus ingen løber for hinanden lammer alt spil, det er derfor vi kun har set lidt individuelt fra vores kanter.
Lort med lort på vi er ikke bedre pt.
Folk der taler om Ståles afgang burde tilgengæld have deres hovede undersøgt. Ståle er indbegrebet.af FCK.. Vi mangler måske bedre scouts og en assistent der kan noget med løbemønstre og dødbolde..
Idioten starter selv. Reelt burde der være fløjtet, inden William Kvist laver sin.
København.
Schelden.

Næ, egentlig ikke. Måske skal Ståle ud, jeg ved det ikke.

Sys bare at Ståle har gjort så meget godt, at det ville være hårdt at fyre ham. Men måske er det, det eneste rigtige.
Annonce