Snak

Mere indhold efter annoncen
@TR1986

Jeg ved ikke om du er seriøs eller troller.

Josip Misic fik en skade sidste måned og han er ude i 6 månender.

link: https://dugout.com/paokfc/paok-is-with-josip-misic

Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Nandeyanen@

Jamen så er han da guf for Ståle:-) Ej tak for info. På papiret så han ellers interessant ud. Markus Henriksen vel stadigvæk realistisk.
Forza Napoli Sempre!
Er du gal en røver TR1986@ haha...

Zanka er godt på vej og PapaG til MFF.
Fuck jeg håber det er sandt.. ville elske Zanka tilbage, ham og Nelsson ville være guld værd
Er der ´kvalificerede´ rygter på Zanka/Papag...? (Altså mere end de spekulationer der har kørt en tid).
Boomer by proxy. Synes en stork er grim med langt næb.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Vi må spørge TRs interne kilder.
fck-medløber.
Altså Zanka virker jo reel nok. De havde den med i transfervinduet for et par uger siden hvor de sagde det kun være et spørgsmål om at få økonomien til at gå op. Der lød de meget positive og sagde:
Fck ville Zanka - Zanka ville Fck - Fenerbahce vil af med Zanka

Problemet lå i at han krævede for høj en løn og stadig var på kontrakt med Fener, og Fck var ikke interesseret i at betale en transfersum og en høj løn. I podcasten mente de der blev arbejdet på en ophævelse af kontrakten som kunne give Zanka en pose penge og gøre det acceptabelt at gå ned i løn i FCK
Mon ikke det løser sig hvis Zanka gerne vil hjem, FCK er formodentligt også eneste klub der står parat med en kontrkat på 4 år eller mere, hans alder taget i betragtning, og så er der et EM og VM lige rundt om hjørnet, skal han med til det så kræver det spilletid.

Jeg tænker ikke det er umuligt for Zanka at få et mindre gyldent håndtryk for at rive sin kontrakt over i Tyrkiet, så kan han hente det mere i lønposen i FCK når der ikke skal lægges en transfer.

Og med hensyn til Amartey så har han været klar siden jul, han kender Ståle og den måde FCK spiller.

Amartey vil også kunne dække en plads i det centrale forsvar, så det ville være nok med 3 stoppere
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.” ― William Gibson 12-8
Calle
Varela- Zanka- VN- Boilesen

Falk/ASO- Amartey-Zeca- Fischer

Wind- Damen/Ny

Så hedder bænken SA/Grytebust, Bjelland, Mudra, Stage, PB/Oviedo, Biel, Daramy, kaufmann, Santos ?, Bartolec.

Det ser solidt ud
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.” ― William Gibson 12-8
ASO, Amartey og Zanka. Ja, så er budgettet vidst også overskredet.

Jeg tror på Zanka, håber på ASO, tvivler på Amartey.
Annonce