Snak

Mere indhold efter annoncen
To (tre) spørgsmål:
Hvem fanden driver en spansk FCK-rygteprofil, og hvorfor interesserer vedkommende sig så samtidig for svensk fodbold?


Har ingen Ide, men her er profilen :D

https://www.instagram.com/es_kobenhavn/
Superliga og FCK fan
Rasmus Lauritsen kunne det måske være en fin idé at kigge nærmere på. Talte de ikke også ret meget om ham i FCM, som han dog ikke fik forløst sit talent hos?


Huskede jeg også noget om da jeg læste det første gang, men ja jeg synes også han lød interessant, men om han er god nok aner jeg ikke. Han ville nok være god nok at bytte ud med Sotte.
Superliga og FCK fan
Sjovt hvordan en karriere kan udvikle sig. Har flere gange spillet ungdomsfodbold mod Rasmus Lauritsen, hvor han umiddelbart langt fra var det største talent i FCM og efter U19 fodbold blev han hurtigt dømt ude i FCM. Derefter til 1. Div i Skive og så Superliga i Vejle, for nu åbenbart at spille fast for Sveriges pt bedste hold. Man kommer langt med vedholdenhed og hårdt arbejde. Ikke desto mindre ville det være sjovt at hente FCM´s overskudslager og så få en profil ud af ham - men jeg tror ikke han har niveauet til at det bliver en realitet!
En anden spiller fra Sverige som måske kunne være interessant er Muamer Tankovic, han har siden han kom tilbage til Sverige efter ophold i Fulham og AZ været en stor profil, med 30 mål og 15 oplæg fra sin venstre kant i 85 kampe, han har en kontrakt der løber ud her om 11 dage, er også kommet ind omkring landsholdet.

“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.” ― William Gibson 12-8
Jeg kan simpelthen ikke forestille mig, at Rasmus Lauritsen skulle kunne blive decideret god for FCK.

Jeg synes, I skal hente ham.
Midtjylland!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Lyder mere som en i skal kaste jeres Evander millioner efter.. hvad tror du det salg giver ? 40?
Hvor ser du at Evander er ved at blive solgt?
Superliga og FCK fan
Der har været løse rygter om Evander til Porto i lang tid. Har ikke hørt noget for nylig.

Hvis han skal sælges inden CL-kvalen, skal vi nok højere op end 40.
Midtjylland!
Jeg tror nu 40 og 15% videresalgs klausul lyder meget realistisk og i den høje ende
Vanvidssalg tror jeg ikke vi ser mange af post Corona..
Annonce