Snak

Mere indhold efter annoncen
Puha man må håbe at AGF får gummiben mod Brøndby. Man begynder helt at sidde og frygte at det her ikke er bunden. Ingen sommerferie til spillerne, udenlandsspillere der ikke har været ´hjemme´ i næsten 1 år, og ikke får tanket op på det mentale, og får bare lov til at køre videre i samme rille med dårligt spil, tæt kampprogram og samme døde spilsystem. Man forstår godt frustrationerne, når manden på sidelinjen ikke har løsninger på helt basale udfordringer, som at få bolden spillet ud fra bagkæden, og få kanterne med i spillet. Og som en anden skriver. permanent systemskift kan vi nok godt bare udelukke med Ståle bag roret.
Selv hvis AGF får gummiben, så skal vi jo også vinde. Og det sker jo nok næppe. Og mon ikke, at BIF godt kunne "lægge" sig i den kamp.
Puha man må håbe at AGF får gummiben mod Brøndby.


Ikke for at komme ud i konspirationsteorier.

Men mon ikke at bif ikke spiller 100% for at sætte en kæp i hjulet på netop FCK? Det er sket før.

Men FCK taber jo anyway mod aab og tvivler på at GF taber til farum. Og så kan den kamp jo være ligemeget.
dickos@

Helt enig. Jeg har også store bekymringer. Alt respekt til Ståle for hvad han har givet til denne klub og præstationerne han har formået og levere. Men det er godt nok en sørgelig omgang og overvære i denne sæson. Fuld respekt for man er nået så langt i Europa League indtil videre, men ærlig talt. Med det budget FCK besidder, så burde det være muligt og kunne finde en træner der ligesom Ståle ikke havde leveret voldsomt meget som træner men kunne bringe holdet videre, som han i mange sæsoner formåede. Tiden er bare løbet fra Ståle, meget beklageligt.
Hvad var det, 11 år siden AGF havde vundet i Parken? Man må da sige, at de har gjort det med maner
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Endnu en kamp hvor vi er presset og bagud...og Ståle Solbakken har intet at kaste ind i kampen der gør en forskel.... I stederfor bliver man ved med at spille tilbage til egen målmand på trods vi spiller mod en af de stærkeste omstillings hold... Fatter hat...nogen der gider og høre om Roy Hodgson kan lege???
Hattrick.org : FC Lilleprinsen Danmark : FCK.... barndomsklubben FC Helsingør England :.... Norsk : Molde
Lilleprinsen@

Du starter med og komme ind og forsvare Ståle og nu snakker du om Roy Hodgson. Det giver jo ingen mening.
Enig Juve.

Jeg elsker Ståle, for det han har gjort for FCK, og dansk fodbold. Men jeg elsker FCK mere. Og lige nu, er han ved at smadre klubben indefra. Og han er ved at ødelægge sit eget ry i klubben. Han famler i blinde, både på banen og i sine interviews. Det er skræmmende at være vidne til.
Alle de rekorder Ståle har givet klubben er han ved at pisse væk. Én efter én.
Herre Jemini

Vi jagter et resultat.
Hvad i alverden skal vi med tre centrale forsvarsspillere???

Vi skal jo satse ret kraftigt for at opnå et enkelt point.
Det er sådan set muligt at vores backs er hyperoffensive, uden der skal stå tre (3) spillere og kontrollere en enlig Patrick Mortensen.

Havde vi været foran, kunne det muligvis være et bidrag til optimere tingene.
Bagud 2-4, er det direkte blæst.
FREM for alt
Annonce