Snak

Mere indhold efter annoncen
Michel Wikkelsø har nu også retweetet meldingen om en telefonsamtale med Daniel Rommedahl om 2,2 millioner euro for en spiller, som Ståle vil være yderst tilfreds med. Jeg har de seneste uger være ved at tvivle kraftigt, men nu begynder jeg for alvor at tro på, at det dufter af et comeback.


Jeg synes faktisk, at 2.2 ligger i den høje ende.
Havde håbet på noget i stil med 1-1.5 mille.
Bologna I FCK I Liverpool I 1860 München
Han er uønsket i Tyrkiet. Er 2,2 mio så ikke i overkanten?
Burde de ikke give ham væk så de sparede lønnen. Han skulle være en af de højtlønnede i klubben
@pyto Jeg bruger L
Det gør jeg også
Kvist raus.
:)
Mere indhold efter annoncen
Annonce
2,2 lyder højt ja. Men det er nok det, der skal til for at få Fenerbache til at betale noget af den løn Zanka ville få, hvis han blev kontrakten ud. Synes jeg læste, at nogle tyrkiske medier skrive, at der ville være tale om 20% af hans tyrkiske løn. Om det er røverhistorier ved jeg ikke.
Den virker fortsat langt væk. Han render da hvert fald rundt på deres træningslejr i Tyrkiet.
det eneste jeg ville tilføje er at vi i nyere tid har været nødsaget til at tage større chancer end tidligere, da lande og klubber vi spejler os med har skruet markant op for budgetterne i forhold til os!


Der har helt klar været en tendens til at vi er villige/nødsaget til at ligge flere penge end tidligere.
Vi lagde flere penge for Nelsson end hvad vi tidligere har givet for et talent, men vi giver jo også Bjelland mere i løn end nogen andre FCK spillere har fået tidligere.
2,2 lyder højt ja. Men det er nok det, der skal til for at få Fenerbache til at betale noget af den løn Zanka ville få, hvis han blev kontrakten ud. Synes jeg læste, at nogle tyrkiske medier skrive, at der ville være tale om 20% af hans tyrkiske løn. Om det er røverhistorier ved jeg ikke


Det er fra et tweet fra en falsk profil, som nu også er slettet igen.
Haha, det er sku også for nemt at snyde os med den for tiden. Men vi må jo arbejde på Zanka handlen siden vi ikke har hørt om andre muligheder og vi helt sikkert skal have en afløser for Sotte
Superliga og FCK fan
Annonce