Snak

Mere indhold efter annoncen
Det kan nok godt passe. Der er mange folk i fodbold i UK der tjener minimum løn eller ikke er på faste kontrakter.
Is it cold in his shadow?
moderator
Det er positivt, der optimeres i den sportslige sektor uden om holdet. Det er i hvert fald en erkendelse af, at skal ske forbedringer.

Omkring Sisto, så er det selvfølgelig et nederlag uanset, hvordan man vender og drejer det, at man når til enighed for derefter at blive tilsidesat.
Omvendt så er jeg tilfreds med, at Ståle trækker en streg i sandet, for vi skal selvfølgelig ikke lade os rive alt for meget rundt i manegen.
Ender Sisto i FCM, så er det jo en endnu et lod, der tipper vægtskålen i deres favør.

Det skrevet, så er det mange penge for en spiller, der ikke har præsteret noget i over to år. Jeg vil ikke gå alt for meget ind i hans mentale tilstand, for måske er han bare et alternativt gemyt, der går sine egne veje. Det er ikke nødvendigvis noget, der skal dianogsticeres. En ting er sikkert; i kampform er han utrolig dygtig en-mod-en. Den slags savner vi på holdet.

Som skrevet mange gange tidligere, så trænger vi mere til at få styr på den centrale del af holdet. En central spiller til forsvaret og midtbanen.

Yderligere, så skal Fischer, Bjelland og Boilesen spille en hel sæson uden skader. Det vil næsten være den bedste mulige investering i vinduet, såfremt den nye fysiske træner får styr på de tre.
Even at my lowest, I have always managed to feel contempt for others.
"Omvendt så er jeg tilfreds med, at Ståle trækker en streg i sandet, for vi skal selvfølgelig ikke lade os rive alt for meget rundt i manegen"

- Meget enig. Det var det eneste værdige at gøre.
Jeg troede at mesterskabet skulle indfries for enhver pris? Så når man så tæt på Sisto så er ens værdighed lidt ligegyldig.
Rigtige mænd er landmænd
Bjarke@

jo jo men en spiller kan også i sidste ende købes for dyrt, så han i sidste ende låser så mange penge at der ikke er plads til at skrive med andre, med Papa solgt mangler der også en spiller i forsvaret, og det skal heller ikke være sådan at når begge parter er blevet enige, så skal det hele genforhandles igen til sidst i forløbet
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.” ― William Gibson 12-8
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Ja du tror generelt mange ting, som er lidt nederen for FCK, så langt er jeg efterhånden med. Selvfølgelig skal man som klub ikke lade sig rive rundt af en spillers cirkusnumre. Der er naturligvis ingen herinde, og forhåbentlig heller ikke i FCK, som sætter et ufravigeligt lighedstegn mellem et mesterskab og Pione Sisto. Han er en fremrangende spiller, og han var en mulighed. Muligheden gik tabt, så finder man en anden.
Hvis Zanka ikke bliver mulig i det her vindue, så er der jo også Dennis the menace. Ved godt Vavro ikke er den boldspillende forsvarer vi ville få hvis det var Zanka, men nu når Nelsson snart kan være på vej væk og Ragnar samtidig kun har et år tilbage, kunne Vavro så ikke være en god ide igen? Jeg kunne ihvertfald rigtig godt lide ham, men han er gået i stå i Lazio men jeg tror han ville kunne gøre det godt i FCK ret hurtigt nu når han allerede ved hvordan vi spiller osv.

https://www.tipsbladet.dk/nyhed/landshold/denis-vavro-droppet-paa-landsholdet-hans-situation-er-ikke-ideel

Husker også FCK sagde at vi ville have forsvars situationen iorden inden d. 1/9
Superliga og FCK fan
Vavro har nok en solid løn i Lazio, og med tanke på de mange penge som Lazio smed for ham for 1 år siden, vil de nok gerne have en del af dem tilbage, jeg tror det bliver for dyrt hvis FCK skal ud og finde 30-40 mill. for Vavro og så samtidig betale en sikkert høj løn.

Så vil jeg hellere forsøge med Amartey, som både kan dække forsvar og midtbane, og som sikkert er væsentligt billigere i drift
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.” ― William Gibson 12-8
Ja, det vil nok blive dyrt men Vavro er 24år så lad os prøve Lazio af, måske med en et årig lejeaftale med købsoption eller et eller andet smart.

Amartey kan jeg også godt lide, men såvidt jeg ved er han meget udsat for skader og det har vi hellere ikke brug for, men kunne vi slippe for dem, så ville jeg også være frisk på det
Superliga og FCK fan
Så har vi lige rykket Alexander Hjælmhof op i førsteholdstruppen. Vi har godt nok mange spændende talenter i klubben også.

https://www.bold.dk/fodbold/nyheder/fck-rykker-18-aarig-op-i-foersteholdstruppen/
Superliga og FCK fan
Annonce