Snak

Mere indhold efter annoncen
Blue@

Markus H skulle ifølge medier i Portugal være tæt på 3 år i Porto, desværre for ham gad jeg godt at se i FCK
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.” ― William Gibson 12-8
Nogle der ved om der er sket noget til FCK inside endnu?
Og hvis/når der sker noget, er der så ikke en der vil breake lidt info? :)

På forhånd tak!
Bologna I FCK I Liverpool I 1860 München
Det vildeste er vist en ny fanzone ude foran Parken i samarbejde med Carlsberg.
Det lyder satme som en tør omgang. Underligt at man ikke gemte Wind forlængelsen til i aften evt krydret med en Q&A med ham og publikum
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
De startede vidst arrangementet, med at sige at der ikke ville komme nogle nye transfers. Men ellers intet nyt i forhold til hvad jeg har hørt:

1. Man stoppede samarbejdet med DFDS allerede for halvandet år siden.
2. Man stoppede samarbejdet med Revolut, da de simpelthen stoppede med at betale regningerne (nok en smart måde at sige, at de ikke havde penge til det).
- Men de ville ikke sige noget om hvem de nye partnere var, så vidt jeg kunne forstå på de meldinger jeg får derindefra

3. Kamil var vidst som eneste spiller inde og svare på spørgsmål.
4. Ståle valgte at melde ud at samtalen med Sisto var stoppet, fordi han kunne mærke at Sisto ikke havde hjertet med og så gad han ikke bruge tid på det mere.
5. Så har de vidst også snakket om den nye organisationsstruktur. Men nok ikke mere end hvad man kan læse sig til på FCK.dk
Enig. Det må være en flad fornemmelse, de inviterede sidder med. Synes ellers de plejer at give lidt til de her arrangementer, men det kræver selvfølglig også en vis timing trods alt, hvis det skal være transferrelateret.

Men begriber ikke det med Jonas Wind, men det har jeg vist også fået skrevet op til flere gange nu.
Jeg havde meget tro og håb bundet op på i aften... Hold kæft, hvor ser det bare sløjt ud.
Det er aldrig en skam at tabe til et bedre hold. At man så er havnet i en situation, hvor FCK ikke bare over en enkelt kamp, men generelt, er et dårligere hold end AGF - ja, det kan man så drøfte i et fanforum på bold.dk
Underligt at man ikke gemte Wind forlængelsen til i aften evt krydret med en Q&A med ham og publikum


Kan jo være Wind ikke gad at være en præmiebamse i deres årlige cirkus-show.
Sindsygt hvis vi er færdige med at købe
Annonce