Det er kun i Europa, at Ståle kan finde ud af og sætte holdet rigtig op fra start. Hold kæft hvor er det pinligt og jammerligt, at være vidne til. Pis mand.
Det er formidabelt ringe. Stage har været én stor katastrofe og skaber konstant uro og potentielt farlige situationer med dårlige berøringer og elendige afleveringer. Han bliver Rasmus Würtz 2.0.
\"Giv en mand et æg, og han er mæt for en dag - lær en mand at lægge æg.......!\"
Daramy skal have et år mere på bænken/reserveholdet. Stage skal bare sælges. Bjelland kan de gøre præcist hvad de har lyst til. MEN, de prøvede at købe Sisto = De er opmærksomme på fløjene. Men Bjelland... Hvorfor ikke ham de nye Økonomi eller hvad det er han hedder? Og så sælge Bjelland til Ytrefjödur eller noget lignende for en plovmand. Økonomi KAN ikke være langsommere end Bjelland.