Snak

Mere indhold efter annoncen
AJA er da en fin Superliga spiller med de rigtige redskaber til den bold Vendsyssel ville spille. Håbløs udlejning og Roerslev ligner en der får en karriere der er fin.

Daghim skal vel bare udlejes igen, Hvidovre eller sådan noget tæt på hvor man har snor i hvad der sker.
Vildt at folk vil afskrive en 19-årig, som man i fjor udstyrede med en kontrakt til 2023 fordi han ikke er slået til i det kolde Norge off the bat. Daghim er et kæmpetalent, og jeg håber han holder hovedet højt mens han spiller for Kameraterne så han kan komme tilbage og spille med i mindre kampe eller nyt lejemål
Stenbrodreng.
Helt enig LangE. Opholdet har selvsagt været en fiasko, men derfor er talentet og heraf potentialet jo ikke ødelagt på 12 måneder. Lad os nu se, hvad Jess har af planer for ham. Vi er tyndt besat på kanterne.

Om ikke andet vil endnu et lejeophold i Hvidovre, Fremad Amager eller Helsingør nok gøre ham godt. Uden jeg skal analysere for meget på en person, som jeg ikke kender, så virker han til at være et familiemenneske lidt ligesom Toutouh. Derfor har det måske også været lige en tand for ambitiøst at tage op til mørke og kolde Norge.
Hafnia
moderator
Mørke og kolde, Norge. Hold nu op. Junker og Zinckernagel løber rundt langt længere nordpå og fungerer fint.

Vi har mange talenter på vej, og udlejning i den næstbedste norske række uden meget spilletid, er der virkelig ikke meget perspektiv i.
Men ja, lad ham endelig få chancen i Hvidovre.
Even at my lowest, I have always managed to feel contempt for others.
Det handler vel i lige så høj grad om hvordan de spiller. Passer han overhovedet ind.
Umiddelbart ligner det at de spiller 3-4-3 eller 3-5-2.

Jeg er heller ikke et sekund i tvivl om at han som type vil passe bedre ind, i den spillestil vi praktiserede mod SE, end som kant i Ståles 4-4-2.
Ligesom Daramy også var utroligt låst af at spille kant i den selvsamme 4-4-2.

Så mon ikke det, stadig, er for tidligt at afskrive ham.
QPR - Og ignorerer (u)tilfreds, så godt jeg kan.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg tænker alligevel, at der er lidt forskel på at være 19 år gammel og henholdsvis 26 og 25 år.
Hvis det forfærdelige skulle ske, at vi ikke får Neestrup frigjort af kontrakten med Viborg, kunne det måske også være en mulighed for Daghim at komme dertil, hvor Neestrup i så fald vil kende ham.
Det er aldrig en skam at tabe til et bedre hold. At man så er havnet i en situation, hvor FCK ikke bare over en enkelt kamp, men generelt, er et dårligere hold end AGF - ja, det kan man så drøfte i et fanforum på bold.dk
moderator
Jeg forstår nok bare ikke begejstringen. Der var samme snak om Remmer, Busk, Roerslev, Holse etc. Spillere, der er ganske fine, men bare ikke har niveauet til FCK. Det er hverken ensbetydende med, de er dårlige eller ikke kan få en fin karriere i andre klubbe.
Holse er et fint eksempel, hvor han er havnet i en solid klub mere spilletid end, vi kunne tilbyde.

Even at my lowest, I have always managed to feel contempt for others.
Mørke og kolde, Norge. Hold nu op. Junker og Zinckernagel løber rundt langt længere nordpå og fungerer fint.


Begge spillere du nævner er jo så også en del ældre, har Superliga-erfaring og skulle bevise deres værd i deres prime. Daghim er et stort talent og en ægte københavnerdreng - lad os nu heppe på ham.
Stenbrodreng.
Jeg har været begejstret for det jeg har set fra Achmed Daghim, som ikke er andet end de minutter han har fået for FCK, hvor han har gjort det godt.

Jeg har skrevet det før, men derfor kan man jo godt gentage det: jeg tror der ligger andet end det fodboldmæssige til grund for at Achmed Daghim har fået omkring to indhop i FCK og ikke kan komme på holdet i HamKam. Forskellen i den tillid han og Mohamed Daramy er blevet vist, har i hvert fald været slående, siden de begge kom op på førsteholdet.
fck-medløber.
Annonce