Snak

Mere indhold efter annoncen
Umiddelbart tror jeg, at Wilczek allerede til januar skal finde sig en ny klub. Han kommer ikke rigtig til at passe ind i den stil, som Thorup ser ud til at gå efter.

Men jeg tror det bliver nogle spændende vinduer de næste 2!
Kamil Wilczek er set for life. Han skal ingen steder.

Skørt nok at foreslå ham foran Jonas Wind, i øvrigt.
fck-medløber.
Når nu det hele har sat sig, skal der nu nok blive plads til Kamil i forskellige kampe. Derudover vil han være perfekt at skifte ind, hvis man ønsker at benytte en plan b.
Det er aldrig en skam at tabe til et bedre hold. At man så er havnet i en situation, hvor FCK ikke bare over en enkelt kamp, men generelt, er et dårligere hold end AGF - ja, det kan man så drøfte i et fanforum på bold.dk
Jep, lønmæssigt er han.

Tænkte mht spilletid, så tror jeg han skal finde et andet sted. Men det er nok det samme med ham, sol med Bjelland og Bengtsson
Kamil har været væsentligt ringere end Wind i FCK. Det giver slet ingen mening at vælge han over Wind.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jo pga hans normale skarphed, han er jo garrent for mål, jeg synes Wind vil for meget og dermed ikke er nok i feltet.
Rigtige mænd er landmænd
moderator
Bjarke er Biffer, så nok derfor snakken bliver sort.
Wind viste på landsholdet mod Belgien sine kvaliteter. Fantastisk med ryggen mod mål, og placeringsstærk i feltet.

Han minder sjovt nok om en tidligere Biffer, nemlig Ebbe Sand.
Even at my lowest, I have always managed to feel contempt for others.
Jo pga hans normale skarphed, han er jo garrent for mål, jeg synes Wind vil for meget og dermed ikke er nok i feltet.


Omvendt deltager Wilzcek alt for lidt i spillet. Det har til tider næsten følt som om at vi har spillet med 10-mand med ham på banen. Jeg synes også at det var et problem for ham da han var i Brøndby, men tilskrev det egentlig bare måden holdet spillede på. Derudover er der selvfølgelig også noget potentielt videresalg at tænke på ift. Wind. Og så har Wind selvfølgelig også før vist at han kan være garant for mål.
Bjarke@

Wind giver så meget mere flow i spillet end Kamil, og Wind skal nok få lavet sine mål og oplæg, jeg ser også Kamil som den helt store taber i fyringen af Ståle, som andre har skrevet så er han for stationær, langsom og ikke så bevægelig, hvilket vi har set de sidste 2 kampe flugter meget lidt med den stil Thorup vil spille.
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.” ― William Gibson 12-8
Annonce