Snak

Mere indhold efter annoncen
Zeca er voldsomt sløj på bolden i dag.
Fremragende 1. Halvleg banen taget i betragtning. Forfærdelig 2. Halvleg, men vi holder forhåbenligt nullet og holder Horsens fra store chancer. Mere end godkendt, og kommer til at blive fremragende at have Daramy og Kaufmann på bænken, for det kommer godt nok til at gøre ondt på et hold som Horsens, hvis vi kan smide sådanne typer ind og løbe dybt her til sidst.
Det var en rigtig fin kamp. God første halvleg og fin kontrol i anden halvleg. Det ser indtil videre godt ud.
Batman Close. London W12.
Det er desuden mega fedt, at Stage har valgt at vise godt fodboldspil nu. Det krævede kun en tilgang af Lerager.

Ahr, Dickos. Jeg ville nok mene, at det skyldes den ekstra mand på midtbanen.
Morten Olsen: Vi skal huske på, at Danmark er en stor fodboldnation, men et lille land. https://imgur.com/a/NnVu7eA
Det var en joke.

Tænker at Stage føler presset
Mere indhold efter annoncen
Annonce
All right.

Jeg fik sgu lidt ondt af ham ved interviewet efter AaB-kampen.

Det kan sagtens hænde, at han ikke er verdens bedste fodboldspiller, men han virker sympatisk og var ret realistisk om Leragers tilgang og egen rolle i det.

Morten Olsen: Vi skal huske på, at Danmark er en stor fodboldnation, men et lille land. https://imgur.com/a/NnVu7eA
Jeg kan godt lide Stage. Det er ikke hans skyld, at han nok blev fejl castet da han blev hentet. Jeg er sikker på, at han nok skal blive en fin succes for os nu.
moderator
Ja, Stage er sgu okay. Det er sjældent kønt, men han byder ind med et solidt fysisk udtryk.
Sejren var som den skulle være. Lukket efter de to tidlige scoringer, og i dag giver vi intet væk defensivt.
Even at my lowest, I have always managed to feel contempt for others.
Så kan man mene, at det er på en billig baggrund, men Bjelland gjorde det sgu godt! Synes jeg er på sin plads at benævne med tanke på tidligere kommentarer herinde.
Hafnia
Enig, Mr. H.

Bjelland gjorde det han skulle i dag, uden at være en bøv
Annonce