Snak

Mere indhold efter annoncen

Når det er sagt, så må Zorniger også tage på sin kappe, at Röcker, som nærmest har spillet alle kampe, siden han kom til, starter ude, og at Rønnow, der kunne holde sammen på tingene gør det samme. Dette samt at vi mangler Nørgaard og har to spillere, der er nye samt en Kalmar, der vel ret beset ikke er 6er. Det hænger ikke sammen af sig selv, heller ikke selv om spillerne passer til spillestilen - især ikke når vi ikke spiller spillestilen.


Jeg kunne ikke have formuleret det bedre selv. Læg dertil at Pukki også bliver sparet. Kæmpe fejlskøn af Zorniger.
"Jeg tror, de fleste danske fodboldspillere ville elske at spille i Brøndby. De har det fedeste stadion og de bedste fans"
Der har ikke været nogen billeder der viser hvad han gør.

Kalmar skal smides væk
Nu gælder det overlevelse, det kan sagtens være sidste kampm i Europa i aften, hvor er vi ringe
I øvrigt, for at kunne udnytte Sikoseks kompetencer optimalt kunne man med held omskole ham til pølsegrill og fadølsanlæg. Også selv om det selvfølgelig ville være i hans side af boden at køen kommer ud af kontrol.
"Jeg tror, de fleste danske fodboldspillere ville elske at spille i Brøndby. De har det fedeste stadion og de bedste fans"
Denne kamp har da vist at Kalmar ikke er 6´er, godt vi har Nør og Vigen
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Fint spil i undertal, hvor man har godt styr på det. Det var godt nok skidt i første halvleg.
Brøndby IF
Måske alle har lært noget af den her kamp
Videre næste stop FCN, men der skal vi sgu gøre det noget bedre
Jeg vil være meget overrasket, hvis Sikosek er at finde i Brøndby, når vinduet slutter 1.sep.

Flået ud efter 1.halvleg samt indkøbet Jung af må være et klar vink med en vognstang.

Men, vi overlevede skidtet, det er det vigtigste.
Daje!
Hold da op hvor er Sikosek en katastrofe.. Mon ikke den Bundesliga-erfarende VB Anthony Jung er 2-3 niveauer over ham.
Annonce