Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg er så pisse træt af det her....
Typisk!
Vi vil jo ikke skabe noget og der løbes ikke nok. Det direkte spil er jo ikke eksisterende. Vores offensiv er til grin. Utroligt med det materiale vi har.
Ja men sidder jo ikke med følelsen af at vi sagtens score 2 mål i anden halvleg. Men forhåbentlig tvinger det zorniger til at skifte i pausen. Hold nu kæft hvor vi sejler.
Hvorfor er det vi er kommet tilbage tila t skal have så mange berøringer når vi angriber. Kom nu led det direkte spil op i gennem banen. Det er som om man slet ikke tæt at sætte bolden på spil for at skabe ubalance hos modstanderen.
Tak til Antipas. Hvor er det fucking ringe det her.
Vinder af den italienske Euro 2016-tipskonkurrence, Mr Juve. Vinder af Serie A-tipskonkurrencen for sæsonen 2016/2017, Mr. Juve. Vinder af Serie A-tipskonkurrencen for sæsonen 2017/2018, Mr. Juve. fino alla fine ★ ★ ★
Fuck hvor er vi heldige ikke at være bagud 2-0. Vi fortjener jo absolut intet ud fra det spil vi har leveret. Det er så meget til grin.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Og så siger i det er for tidligt at snakke om krise?
Jeg tror mere det handler om at vores angribere render rundt ved hjørneflaget sammen med backen i stedet for i feltet. Og de så spiller trekant der indtil de smider bolden væk. Er så træt af at de ikke prøver at være mere direkte.
Lort med lort på.
Brøndby IF-Frankfurt: 5-0 Karlsruhe-Brøndby IF: 0-5 Brøndby IF-fck: 5-0 agf-Brøndby IF: 0-7
Jeg er med på at Kliment laver gode ting ind i mellem, men mandens præstationer svinger jo mere end et pendul...

Kan vi ikke prøve et par kampe med Wilczek og Pukki. De kunne da gøre medspillerne bedre selv når det ikke kørte for dem selv.
Lad os få Gustaf Nilsson tilbage og bare hælde indlæg ind i feltet
Annonce