Snak

Mere indhold efter annoncen
Troller du cabra.?

Sotiriu havde været fabelagtigt for jer. Superligatopscorer og gigantisk fyrtårn.

Jeg tror Pavlovic ville være god i FCN, men en katastrofe hos jer. Manden kan jo ikke presse om du så betalte ham 300.000 om måneden for det.
Jan Kliment er tjekkisk A-landsholdsspiller og fik spilletid i deres fire sidste kval. kampe, men sad paa baenken i gaar. Han er blottet for selvtillid og traeffer nogle daarlige beslutninger, uden tvivl, men han er teknisk god, har fart og er god i hovedspillet.
Jan Kliment er tjekkisk A-landsholdsspiller og fik spilletid i deres fire sidste kval. kampe, men sad paa baenken i gaar. Han er blottet for selvtillid og traeffer nogle daarlige beslutninger, uden tvivl, men han er teknisk god, har fart og er god i hovedspillet.


Det er også i mangel på bedre. Det tjekkiske A-landshold er virkelig svagt.
Jeg er enig i, at han er blottet for selvtillid og træffer (mange) dårlige beslutninger. Derudover virker han også udmærket i hovedspillet og han har fart, men hans teknik er virkelig dårlig, synes jeg.
Specielt hans første touch på bolden kan nærmest få mig i fosterstilling - det må kunne gøres bedre.
Hans fart gør alene, at han ofte kommer frem til en del chancer, sidste eksempel på det var i parken.
Derudover arbejder han selvfølgelig hårdt, men jeg foretrækker stadig Pukki og Wilczek.
Troller du cabra.?

Ja selvfølgelig, det gjorde vi "alle" jo, men den døde desværre, da Def stoppede med at svare.
Det er endda ret tydeligt hvis man læser en side tilbage. Så siger jeg farvel igen.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Lidt løse transferrygter...

Ifølge Fussballtransfers.com har der været kontakt mellem Brøndby og Darmstadts 28-årige torjäger, Roman Bezjak, som skiftede fra Rijeka for halvandet år siden.
Dog skulle Thomas Doll og Ferencvaros allerede have haft samtaler med Roman angående en transfer. Hagen er, at Darmstadt helst vil have så mange af de 15 millioner de gav for ham igen.

Kender intet til manden, man han har scoret kontinuerligt for både Ludogorets og Rijeka.

http://www.fussballtransfers.com/ft-kurve/verabschiedet-sich-bezjak-im-winter_84071
Nordens største!1
Skulle lige til at skrive, at det da er positivt at vi bliver sat i forbindelse med en angriber. Så læste jeg lige denne..

https://www.bold.dk/fodbold/nyheder/medie-broendby-interesseret-i-malmoe-profil/

Det lyder jo umiddelbart godt, men hvem er så på vej væk?
Christian Noergaard.
Han skal blive i Brøndby resten af hans karriere.

Andre muligheder?
Eftersom Lewicki er defensiv midtbane virker det ikke saadan. Resten af midtbanen er vist ogsaa godt befolket.
Annonce