Snak

Mere indhold efter annoncen
Ja, han gik ret voldsomt ind i første halvleg, men derfor skal han jo have sit frispark alligevel.
Så behøver vi vist ikke diskutere det gule kort mere.
Tydelig kontakt - og han fratager os en farlig situation.
Omvendt skulle Dal Hende have haft et frispark før målet til 3-1.
Hr. Ankersen skriver nok et klagebrev til internettet...
Det kan være svært at diskutere nuancer med en, der er farveblind...
We are the famous Brøndby army,
And we´re going to Øst´ Allé
Øst´ Allé, Øst´ Allé
Røde kort bliver vel også overført til en ligasammenhæng, så FCM er også lidt udsat der. Perfekt. Så skal de bare spille med ham den amerikanske målmand, er helt vild med ham.
Ja karantæner bliver overført til ligaen når man ryger ud af pokalen.

Tror ikke vi får Hamid at se på banen resten af sæsonen.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
@Simon og Thailand
Hvis jeres argumentation for, at der ikke bør være frispark til Dal Hende fordi han søger den, så skal Brøndby da til at passe på. Det er præcis det Brøndby gør, i sær Mukhtar.
(Ja, egentlig gør alle fodboldspillere/Hold det. Yderst dårlig argumentation mod et tydeligt frispark der bør være fløjtet)
Fint for resten af sæsonen, at Röcker kunne få et hvil i dag, og Nørgaard, Arajuuri og Wilczek i søndags. Jeg havde nok forventet, at Mensah havde spillet i stedet for Pukki i dag, men det kan jo så være, at vi ser det bytte på søndag i stedet. Tibbling fik en halv time i søndags og slap med knapt 70 min i dag. Halimi burde være helt frisk. Det er vel mest Mukhtar, Larsson og Jung, vi måske skal bekymre os lidt om. Desværre er der ikke en hel masse kvalitet at sætte ind i de to sidstnævntes sted. Crone har skam leveret fint tidligere, især når han har været fast i startopstillingen, men han har ikke grebet chancen, når han har fået de her tjanser som aflaster.
Det er også fuldstændig uhørt, at vi har slået fcm og fck fire gange hver i den her sæson. Det er fandeme fantastisk at være Brøndby fan for tiden.
D. 10 maj bliver vild!
Jeg har heldigvis allerede taget fri fra arbejde.
Det er også bare helt forrykt, at mesterskabet kan glippe, hvis Brøndby taber den femte og sidste kamp mod de to. Ikke at der er noget, der lige nu tyder på, at det vil gå den vej, men det er da en vanvittig situation.
Haha, zorninger tager pis på Laudrups søn. God stil.
Annonce