Snak

Mere indhold efter annoncen
Stærkt af Bjur. Først smækker han den ind i hovedet på Uhre, der får sendt et ret fint hovedstød af sted og får et hjørne ud af det, og så laver han, Bjur, en assist på hjørnesparket. Det er vi ikke forvænt med.

Ellers relativt rolig, men fin start på kampen. Rado sætter sig godt igennem på midten, Uhre er aggressiv og søger chancerne. Bruus spiller lidt for meget bagud. Der kunne godt ske lidt mere derovre, men han venter nærmest udelukkende på at få lov til at tage det lange løb.

Lindstrøm skal lige kalibreres, og så kan det blive en helt fin kamp.
En ganske fornuftig start.

Syntes godt nok Marxen er tæt på et rødt kort? Den havde da givet uhre en 1 mod 1 med målmanden.
Synes også han slipper meget billigt. Ingen chance for, at Piesinger havde nået den. Lindstrøm mangler dog lidt præcision i sine afleveringer, men ellers en rigtig godkendt start.
Der har været et par gode muligheder for at sparke udefra. Når de får så god tid, skal de simpelthen gøre det bedre.

Nå ja, og så klovner de rundt. Helt unødvendigt. Den her kamp bar mere i retning af 0-2 end 1-1.
Vend dem om, ville I syntes det var okay med rødt hvis det havde været mod Brøndby forsvaret?
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Fynsk

Ja det havde jo ikke ændret noget. Det havde stadig været en oplagt scoringsmulighed så ja.
Umiddelbart ja. Det kan jo vurderes til at være en potentielt målgivende mulighed.
Okay, jeg synes at rødt havde været hårdt dømt
Så du mener den anden Randers spiller havde nået uhre?
Der var vi dog heldige, at Jung ikke fik en ostemad og karantæne mod FCM.
Annonce