Snak

Mere indhold efter annoncen
Ingen Lindstrøm og ingen Jung til opgøret mod AGF.

Man kan sige, det eneste positive er, at med en FCK sejr, så kan det være at GFs gnist for at komme op på 3. pladsen forsvinder. Så skal de hente 4 point mens FCK skal tabe point til FCM og Randers

-If you are here, who is out finding the cure for cancer?!-
Holdet er slet ikke mødt op idag. Må være længe siden man har leveret så dårlig en indsats i et derby.
https://c1.staticflickr.com/9/8599/16255269225_793dd48c0b.jpg
Det er de unge drenge der koster i dag.

Frendrup med en dum aktion i feltet.
Lindstrøm med en idiotisk svinestreg.
Slimane med et håbløst indhop.

Det er prisen når man spiller talenter. De laver flere fejl, og er mere svingende, end etablerede spillere.

Og så har FCK alle de marginaler med sig, som de havde brug for. Selvom de er bedst, er det jo ikke fordi de spiller sig frem til mange store chancer.
Jobbes straf for idiotien er, at han må blive et år mere i Brøndby. Forhåbentlig kan Uhre score et mål eller to i de næste kampe og så afsted med ham. Maxsø ryger nok også, men sammen med de kontraktfrie spillere er det også rigeligt. Kan vi hive mindst 30-40 millioner ind + spare på nogle af de store kontrakter, og er CV godt forberedt til vinduet, så bør vi kunne holde niveau i truppen.

Vi skal alligevel bygge langsomt op, og med mindre vi bliver tilbudt virkelig fjollede penge for Lindstrøm, så tror jeg, at han er dygtig nok til, at han vil være mindst ligeså meget værd næste sommer.
Skyggekabinet
Hvis der kommer et fornuftigt bud på Slimane skal man slå til, han mangler så meget fart
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Mon ikke vi får Corlu fra start i næste kamp, det håber jeg.

Rosted-Maxsø-HH i forsvaret.
Slimane tror jeg faktisk stadig kan blive en stor profil.
Enig i at han ikke er hurtig. Men det er Falk heller ikke, f.eks.
Alle er selvfølgelig til salg, hvis det rigtige bud kommer, men jeg syntes man skal prøve at beholde ham og gøre ham bedre.
MKK gjorde det fint, synes jeg. Væsentlig bedre end ham inde på Brøndby stadion sidste gang.
Det var bare en skod præstation i dag. Specielt anden halvleg.
MKK?
Annonce