Snak

Mere indhold efter annoncen
Den bulgarske liga må være ringe, der er jo intet i det her hold??

De er godt nok blevet talt meget op Beroe, de skabte intet i hele kampen.
1-0 sejr godt udgangspunkt, det må ikke smides væk nu.
Brøndby og Chelsea
Vi skal lige gøre arbejdet færdigt først i returkampen. Det bliver ikke nogen formalitet. Det var fornuftigt i dag, men ikke meget mere end det.
Rigtig fint resultat!
Super godt resultat.

Dem nakker i på hjemmebane og går sikkert videre.

Herligt med koefficientpoint.

Desværre fuckede randers op.
Hva kan jeg hjælpe med hr. Andresen??
Det vil vaere helt absurd ringe for Broendby at tabe hjemme til det hold. Det er og bliver en formalitet for Broendby at koere den hjem.

NK Lokomotiva/PAOK, FC Thun/Hapoel Beer Sheva, NK Rijeka/Aberdeen, Legia Warzeawa/Botosani, Elfsborg hvis de gaar videre samt Hajduk Split/Koper er alle overkommelige lodtraekninger for Broendby. Men det ender sikkert med Borussia Dortmund eller Athletic Bilbao.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Omonia Nicosia/Jagiellona Bialystok kan ogsaa tilfoejes.
Super pandet ind af gamle Albrechtsen, efter endnu en assist af vores svenske back. Med lidt mere kynisme burde sejren dog have været større, vi havde fuldstændig styr på de bulgarer.
Nordens største!1
Var det bulgarske hold virkelig så dårligt som nogle giver udtryk for. Jeg havde egentligt ikke troet at den bulgarske liga var markant dårligere end superligaen.
Måske er de tidligt i deres opstart?
Eller bliver returkampen bare en walkover...
13:12: Brøndby skal op mod Jagiellonia / AC Omonia. De starter hjemme

Smukt. Gode muligheder, hvis vi går videre.
.
gik i seng efter første halvleg
Annonce