Snak

Mere indhold efter annoncen
Funfact: 17% af førstekeepers i Bundesligaen er tidligere Brøndby spillere.

Samme start 11´er som mod OB.
Havde egentligt håbet at se Wass på midten, men det gik jo meget godt på backen sidst.

Det er nemlig en elastisk udmelding og alt andet ville da ogsaa vaere hovedloest hvis man blev noedt til at stire sig blind paa en arbitraer linie mellem f.eks. 26 og 27. Saadan fungerer den virkelige verden jo ikke.


Men det kan du ikke forklare de mest stivnakkede fans fra andre hold
Vi spiller igen kun med 1 angriber
Shit hvor er Kvistgaarden og Divkovic elendige i dag
For helvede Rado!

Hvorfor skal han lave de der åndsvage fejl igen og igen…

Derudover egentlig en rimelig halvleg.
Begge hold prøver at spille hurtigere end de evner, så det er lidt af en rodebutik.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Slimane vil bare ikke til VM.
Er du vanvittig et elendigt indhop.
Han må gerne få en pause fra kamptruppen.

Lortekamp!
Rosted burde også få sig en laaaang pause.

Det er virkelig gudsjammerligt hvad man er vidne til. Vi presser og spiller fint lige til udligningen. Og så falder det hele sammen.

Når man er presset i sidste del af kampen, og modstanderne får en del hjørnespark, hvorfor så ikke holde en mindre hurtig spiller fremme?!
What`s the matter Harry?!
Shit vores bænk er også tynd.

Det er virkelig gudsjammerligt hvad man er vidne til. Vi presser og spiller fint lige til udligningen. Og så falder det hele sammen.

Hver eneste gang....
Men det kan du ikke forklare de mest stivnakkede fans fra andre hold


Men hvad er så pointen med at melde det offensivt ud, hvis vi alligevel ikke skal tillægge det nogen værdi?
Billige point?

Et andet stategisk udmeldt område man meldte ud, men som jeg fornemmer man ikke længere stræber efter var noget med at være det beste til presbold.
Er man officielt gået væk fra det, eller har man bare ladet det dø i tavshed efter Zorniger?
Remember, when you are dead, you do not know you are dead. It is only painful for others. The same applies when you are stupid.
Men hvad er så pointen med at melde det offensivt ud, hvis vi alligevel ikke skal tillægge det nogen værdi?


Problemet er at en saadan udmelding er sigtet mod folk med en ik over 80 og derfor genererer det en masse forvirring blandt visse brugere. Selvfoelgelig skal man tillaegge udsagnet vaerdi fordi det er svaret paa spoergsmaalet om hvordan man vil proeve at naa i maal med at komme i oekonomisk ligevaegt og det er ved at *fortrinsvist* hente unge spillere med udviklings og videresalgspotentiale og *saa vidt muligt* ikke betale transfergebyr for over en hvis alder. Det har man gjort, og man er faktisk ogsaa naaet i maal med maalsaetningen om at vaere i oekonomisk balance. Det betyder ikke at man har bundet sig paa foedder og haender og at man partout skal sige nej til at hente en spiller som Daniel Wass som er en unik mulighed for at haeve niveauet sportsligt.

Enhver rimelig person med bare minimal intellektuel kapacitet kan se paa de transfers Broendby har foretaget sig siden strategien blev indfoert at der er en ret klar linie ift. at satse paa unge spillere..

Hvis man endelig vil kritisere Broendby er det lidt mere oplagt at pointere at de spillere man har hentet indtil videre ikke har vaeret helt gode nok - ikke at de der er et par som er over 28 ud af de mange man har hentet.
Annonce