Snak

Mere indhold efter annoncen
Intet ondt om Ohi, men håber lidt, at han har spillet sin sidste kamp som fast starter i Brøndby IF. Har absolut ingen fidus til ham overhovedet. Det han kan i opspillet, kan Bundgaard også. Og når Bundgaard så har mere fart, bedre driblinger og et bedre skud så synes jeg, det er oplagt at spille ham i stedet.
Jeg tror det bliver Ohi for at få mere fysik.
It's so easy to laugh, it's so easy to hate It takes strength to be gentle and kind Bif siden 1985
Jeg håber og tror at det bliver Bundgaard igen. Det har set rigtig fint ud de sidste to kampe, og man skal nok ikke undervurdere den selvtillid han har fået af at score sit første mål.

Med al respekt for AGF er det heller ikke et hold vi skal omlægge spillestilen for. I min verden er nøglen hurtigt pasningsspil og dybdeløb bag om deres store stoppere, og der er Bundgaard bare bedst. Så kan Ohi komme ind efter 65 min når den klassiske 1-0 føring sikkert skal kriges hjem.
Hvor ingen tuder, og man stiller op igen.
Helt enig, Fiskeren. Vi skal ikke overgive det til AGF og spille på deres styrker ved at sætte fysisk stærke spillere ind. Den skal bare have, som den har fået hele sæsonen, hvor vi spiller vores eget spil, for så tvivler jeg på, at AGF kan følge med. Og hold nu kæft hvor ser jeg frem til i morgen! Glæder mig til at se hele Vestegnen i gult på march mod Brøndby Stadion. Har oddset Suzuki til at score. Han kommer til at træde i karakter.
Intet ondt om Ohi, men håber lidt, at han har spillet sin sidste kamp som fast starter i Brøndby IF. Har absolut ingen fidus til ham overhovedet. Det han kan i opspillet, kan Bundgaard også. Og når Bundgaard så har mere fart, bedre driblinger og et bedre skud så synes jeg, det er oplagt at spille ham i stedet.


Det virker lidt forsimplet. Der er en spiller i Superligaen der har scoret flere maal end Omoijuanfo de sidste to saesoner og det er Patrick Mortensen. 0.43 maal per 90 minutter denne saeson og vel at maerke nogle meget vigtige maal samtidig med at han bidrager til defensive doedbolde og giver en anden dimension for andre hold at forholde sig til som frigiver plads til Suzuki, Kvistgaarden etc. Det kan sagtens vaere ikke alle kampe er skraeddersyet til ham, men jeg tror bestemt han nok skal starte naeste saeson ogsaa.

Mere indhold efter annoncen
Annonce
Der er en spiller i Superligaen der har scoret flere maal end Omoijuanfo de sidste to saesoner og det er Patrick Mortensen.

Det er da også flot. Men min pointe er, at vil vi blive i top-3 fremover, så er vi nødt til at tage skridtet op og erstatte ham som starter. Kan sagtens se fidusen i at have ham i truppen, så han kan spille cup-kampene, og når nogle af profilerne skal spares. På den måde styrker vi også bredden ved at hente ind direkte til startopstillingen.

0.43 maal per 90 minutter denne saeson og vel at maerke nogle meget vigtige maal samtidig med at han bidrager til defensive doedbolde og giver en anden dimension for andre hold at forholde sig til som frigiver plads til Suzuki, Kvistgaarden etc. Det kan sagtens vaere ikke alle kampe er skraeddersyet til ham, men jeg tror bestemt han nok skal starte naeste saeson ogsaa.

Groft sagt, så er jeg lidt ligeglad med, at han bidrager til defensive dødbolde. Det burde ikke være hans styrke som angriber, at han er god på defensive dødbolde. Så lever jeg hellere med, at en spiller som Bundgaard, der ikke har sine styrker i det defensive, men som er god i det offensive, spiller i stedet for ham.
Vanvittig dag at stå op til💙💛

Er i nervøse venner?

Det er jeg!

Ses på stadion.
Er vi der eller hvad??!! 💙💛 #DanskeeeMestre 😂
Det er svært ikke at være nervøs. Normalt håber at jeg tiden nærmest står stille om søndagen, men i dag kan klokken ikke blive 17 hurtigt nok.
Brøndby, Portsmouth, Fiorentina
Tænkte præcis det samme Acheron. Det er første søndag i lang tid der gerne må gå lidt hurtigere.
Manchester United Brøndby IF
Annonce