Snak

Mere indhold efter annoncen
Ham der Semb, ikke. Ham vi har scoutet rigtig godt i følge Per Rud, hvorfor er han så håbløs i sine indgreb?

Det kan jo ikke forklares med at han er ny, at han laver så mange dumme fejl. Er det hans tiende kamp i trøjen? Hvad helvede foregår der.

Fucking pinlig kamp.
Og hvorfor kan Riza pludselig intet offensivt længere?

Hvorfor har vi ikke minimum en klassespiller på kanterne?

Hvad har TF lavet de sidste uger på træningsbanen?

Nu når plan a så ofte ikke fungerer, har vi så en plan b?

Hvorfor, hvorfor, arghu, fucking røvhuller.
Fordi det altid skal være så omstændigt og man vil hellere spille bolden frem og tilbage på egen banehalvdel end, at søge den hurtige omstilling. Når så samtidig alt spil åbenbart skal gå igennem Kahlenberg, så bliver det ret enkelt at dæmme op for.
.
gik i seng efter første halvleg
Det er fair nok at spille en skidt kamp indimellem, og vi er selvfølgelig heller ikke bedre end, at vi kan tabe til Randers, som har et pænt hold.

Men jeg forstår ikke, hvordan det kan være, at vi er så utroligt ufarlige på indlæg og hjørnespark/frispark fra siderne. I går har vi 9 hjørnespark, og vi er vel ikke i nærheden af at være farlige på bare et enkelt af dem. Vores indlæg er ca. af samme kaliber, og jeg synes, det er utroligt, at det er det samme kamp efter kamp.

Er niveauet generelt i Superligaen ikke til mere end max. en ballonbold ind i feltet eller er det kun Brøndby, der ikke evner det lige pt.?

Bortset fra det, spiller vi en ganske elendig kamp, hvor jeg dog har fået et pænt indtryk af Pukki. Og så er det jo mandag... Super...
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Er niveauet generelt i Superligaen ikke til mere end max. en ballonbold ind i feltet eller er det kun Brøndby, der ikke evner det lige pt.?


Midtjylland scorer mange mål på dødbolde og har gjort det i et pænt stykke tid efterhånden. Viborg og Vestsjælland har også været helt gode til det.
Midtjylland!
Antipas kåret som månedens spiller. Godt for ham. Han lavede også en assist i aften.
.
gik i seng efter første halvleg
Enig.

Det fortæller også meget, at mange fans mener at Elmander skulle være MOM mod Randers. Han knoklede ja og virkede ikke nervøs som andre, han kan stadig bruge sin krop godt og dække bolden af. Men ellers bidrog han jo ikke med andet.

Det kan hurtigt blive grimt, det her, med FCK og Esbjerg ude, her plejer vi ikke at få mange point.
.
gik i seng efter første halvleg
Annonce