Jeg synes altid Bjerregaard har virket meget lukket, så derfor kunne det være fint om han åbnede lidt op, nu hvor han alligevel ikke sidder med det mere måske endda en bog.
Den bog gad jeg ikke læse. Det lyder rædselsfuldt at skulle høre Per B´s version af Per B´s fortræffeligheder.
Der kom for et par år siden en bog i to bind, "Formanden", hvor andre havde fået lov at skrive om ham med lidt mere kritiske briller. Det er nok en væsentlig mere læseværdig mulighed.
Han virker ikke mere bange for at indrømme ihvertfald nogle af sine fejl
Seriøst?
Jeg vidste for eksempel ikke, at han rodede med handler og kontrakter til andre klubber. Han var åbenbart nede i Schalke og forhandle for Ebbe, da den skulle forlænges.
Du er vist en blandt få der ikke har vist at han havde en masse forskellige kasketer på. Om det var en god ting eller ej er der mange meninger om.