Snak

Mere indhold efter annoncen
Austin skal ikke give kvajebajere - han skal have en enkeltbillet til Jamaica. Hold kæft, hvor er det hjernedødt lavet.

Det er fuldstændig lige meget, om 1 point i Herning isoleret set er udmærket. Vi tabte to stensikre point i dag, præcis som i sidste weekend. Det er rystende dårligt.
Husk at drikke vand!
Det småfede skur til Austin skal bare væk hurtigst muligt han har intet at gøre i truppen på den måde vi gerne vil spille. Kæmpe kalvklapper
Brøndby og Chelsea
Ja, det er sgu en mærkelig følelse at sidde med, at en spiller der scorer hattrick reelt burde have scoret en ekstra. Den første kan forklares, selvom den er ærgerlig, for det er sgu svært at dirigere en bold man uventet får i brystet. Den anden friløber er nærmest identisk med hans tredje mål, og afslutningen var umådeligt svag.

Man skal selvfølgelig passe på med at dømme Austin færdig efter én dårlig kamp – han kom jo ind mod Hertha og var lige præcis den stabliserende kraft man havde håbet på. Men det er svært at se hans berettigelse på holdet når han får sådanne hjerneblødninger. Han skal være den rutinerede og driftsikre kraft som kan sættes ind når en føring skal forsvares hjem, og den rolle svigtede han selvfølgelig voldsomt i går. Nørgaards håndbold er virkelig uheldig (selvom det er svært at se hvad han skal helt derop efter), men bunder nok i hvert fald delvist i den voldsomme nervøsitet man kunne fornemme på hele holdet ved hjørnesparkene efter Onuachus indskiftning.

Det er pissesurt, men sidst havde det ikke en mærkbar effekt med sådan et kollaps, og man skal nok komme op på hesten mod SønderjyskE igen – nu må vi bare håbe at man så kan få introduceret noget mere koldblodighed.
If Phil Jackson came back, still no coaching me.
Nu skal AL på brystet.

Fint med endnu en større bif nyhed, som ikke er havnet i pressen inden.

Nu er der både præsenteret træner, spillere og hovedsponsor uden nogen vidste af det inden. Det er et stærkt signal.

Gad vide hvad aftalen er værd?
Ekstra Bladet skriver 20 mio.
TB: \"Den type angriber vi leder efter, har det med at melde sig ind i Bayern München."\
Mere indhold efter annoncen
Annonce
moderator
5 mio om året skriver diverse medier.

Ikke at det har den store betydning for det her, men Arbejdernes Landsbank er virkelig en sympatisk bank at være kunde i, så det kan jeg anbefale.
Dette er en signatur.
Deres rød/hvide logo ødelægger dog trøjen.

Jeg har den specielle brun/sorte udebanetrøje (kampagne hos bet25), og her er logoet ikke rødt/hvidt på bagsiden.
Brøndby IF-Frankfurt: 5-0 Karlsruhe-Brøndby IF: 0-5 Brøndby IF-fck: 5-0 agf-Brøndby IF: 0-7
Kommer det ikke bare til at være som på ryggen?

De fjernede jo den hvide farve, fordi nogle var ømskindet. Derudover var det grimt.
København.
Kan bedst lide, hvis sponsor-trykket bruger Brøndbys farver. Rød/hvid passer ikke ind.
Brøndby IF-Frankfurt: 5-0 Karlsruhe-Brøndby IF: 0-5 Brøndby IF-fck: 5-0 agf-Brøndby IF: 0-7
@Schelden; Hvad mener du med ømskindet? Var der ikke bare en del som, med rette, påpegede at trøjen ville se bedre ud uden den hvide baggrund?

Ligemeget hvad, bliver det svært at integrere deres logo på brystet på en pæn måde...
Annonce