Snak

Mere indhold efter annoncen
Det er maaske nok ogsaa lidt tidligt at konkludere han ingen fremtid har i Broendby. Han er trods alt kun 19 aar, har tre aar tilbage af sin kontrakt og har kun vaeret kampklar i Broendbys trup et par maaneder og missede hele opstarten til efteraarssaesonen.

Hvad angaar Kliment er der i hvert fald ingen tvivl om at Zorniger vidste noejagtigt hvad han fik eftersom han selv hentede ham til Stuttgart og jo saa formentlig ogsaa til Broendby. Det aendrer manglende maal i nogle superligaindhop formentlig ikke paa. Fysik, arbejdsindstilling, disciplin og koncentration er noget jeg tror Zorniger fokusrer rigtig meget paa og saa kommer maalene af sig selv.
Jan Bech Andersen, Morten Albæk og Sten Lerche i det sportslige udvalg. En fra gaaaamle dage, og to mandagstrænere med storhedsvanvid. Det skal nok blive sjovt at være Troels Bech.
Hvis man tager udgangspunkt i den premis at JBA, selv i sit fravær fra bestyrelsen, har haft stor indflydelse på de beslutninger der er blevet taget, er der vel ikke så meget nyt under solen?

Så jeg tror nu ikke at TB´s forudsætninger ændrer sig mærkbart.

@Concort, Du har ret i at det Nilsson ikke nødvendigvis er på vej væk. Det var mere ment som en kommentar til det indspark om at han måske var på vej væk.
Og AZ´s system er måske mere krævende at lære, end de måneder Nilsson har haft siden han blev klar.
Men jeg ville nu gerne se ham på banen i stedet for Kliment ;)
Så jeg tror nu ikke at TB´s forudsætninger ændrer sig mærkbart.


Næ, rygterne på vandrørene er at Oscar mener noget om det meste derude og godt keder sine meningers vægt.

Og AZ´s system er måske mere krævende at lære, end de måneder Nilsson har haft siden han blev klar.
Men jeg ville nu gerne se ham på banen i stedet for Kliment ;)


I betragtning af hvor hurtigt Bif kom ud efter sommerpausen, vil den forklaring vel så betyde at han er mindre omstillingsparat end de fleste andre.
Anyway, man kan også vælge og give ham lidt benefit of the doubt. De fleste spillere skal bruge noget tid fra de har ligget stille med skader eller bare siddet udenfor længe, til de er helt på toppen.
Kamil hos jeg og Cornelius hos os er gode eksempler på det.

At du gerne vil se noget andet end ham Kliment forstår jeg godt.....I øvrigt pænt lokal Vestegns frisør nogen har introduceret ham og Mukthar for.
Remember, when you are dead, you do not know you are dead. It is only painful for others. The same applies when you are stupid.
"I øvrigt pænt lokal Vestegns frisør nogen har introduceret ham og Mukthar for. "

Det skulle angiveligt være inde på Frisørsalon Mustafa Durak på Isted gade. Det var et "staldtip" fra Aboubakar Keita.
http://www.bold.dk/billeder/art111280.jpg
Nordens største!1
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Hehe, var det også ham der overtalte Dame N´Doye til at få gult hår?
Remember, when you are dead, you do not know you are dead. It is only painful for others. The same applies when you are stupid.
Hvad med Allan Nielsens blå hår?
Lorte forsvarsspil
Sikosek er helt væk
Svenn Crone må snart få pladsen tilbage.
København.
Annonce