Snak

Mere indhold efter annoncen
C

Synes du din kommentar om lige at være kommet hjem fra byen er passende? Hvad enten du sætter en smiley eller ej...
moderator
Ja
Dette er en signatur.
Som moderator må man godt. Samtidig med man prædiker at andre skal tale pænt, selvfølgelig.
Froze

:)
Det bliver altså ikke mindre dumt af at i ignorerer, eller ikke forstår, at det Sir sigtede til, var påstanden at han er 50 millioner værd NU.

Når man ikke evner at opfatte det, og at det ikke drejer sig om, hvorvidt Mukhtar kan blive de penge værd senere, er det nærliggende at antage, at afsenderen er enten stiv eller for dum til at forstå forholdsvis simple sætninger.

Så er det vel trods alt rarest, hvis man bare kan blive ædru, og så begynde at forstå almindelige ting igen.
Boomer by proxy. Synes en stork er grim med langt næb.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
moderator
Så hvad bliver det SoveZebra?

Hvad har vi to i øvrigt diskuteret omkring regler, moderator osv? Jeg troede egentlig du forstod det, men det kan da være vi skal have en omgang til. Du bruger moderatortråden til den slags fremover.

Det gælder også dig froze, jeg har godt set dine kommentarer i de andre tråde også. Bare fordi det handler om bif behøver du ikke starte en moderatordebat alle mulige steder fordi jeg tilfældigvis ikke er enig i at Mukthar er 50 mio kr værd lige nu!

Hvis i har det mindste til regler eller lignende så findes der en tråd til det. Lad venligst være med at afspore debatterne fordi i har ondt over et eller andet.
Dette er en signatur.
C

Du kunne jo bare have bladret et par sider tilbage i denne tråd.

Men nedenfor har du nogle af dine FCK-sandheder i forskellig kontekst.


- Benfica er vel tilfredse med bare lidt mere end 10 mio hvis alternativet er at bif køber

- Hvis frikøbsklausul virkelig kun er 10 mio kr så må der sidde mange klubber og slikke sig om munden vidende at de måske kan få ham for lige over 10 mio hvis han altså er så god som folk siger lige nu.

- Klubberne ved jo at Mukthar har klausul på 10 mio til
Det gør ikke meget godt for troværdigheden i forhold til at påstanden, at man har et neutralt forhold til BIF, at man insisterer på at stave det med småt.
moderator
Benfica har accepteret 10 mio kr så man kan faktisk få en tysk ungdomslandsholdsspiller for under 2mio euro. Hvordan det skulle være en FCK-sandhed må guderne vide.

Hvad var det med Ingvartsen og under 2 mio euro? Har jeg sagt det? Hvor ser du at nogen mener det? Og hvad har FCK med det hele at gøre?

Mighty - det plejer jeg heller ikke men min tlf som er det eneste jeg har til rådighed for tiden ændrer det ikke til stort af sig selv. Synes ellers den plejede. Kig selv i mine gamle indlæg. Ked af hvis jeg har trådt dig over tæerne. Jeg er enig i at det er helt Danos agtigt at stave en klub med stort og en anden med småt men jeg er sgu for doven til at ændre hver gang. Havde ikke taget dig for den følsomme type, men forstår i må holde sammen for en hver pris pt.
Dette er en signatur.
SoveZebra

Du har vist ikke forstået det du citerer.

Du forholder dig til en markedspris for en spiller uden klausul.
Det du citerer forholder sig helt tydeligt til en spiller der har klausul og de implikationer det kan tænkes at have.

Så hvis du skal forholde dig til det citat, så forhold dig lige rigtigt til det.


I øvrigt undrer det mig folk konstant tager udgangspunkt i en potentiel salgspris på omkring 50mio kroner, da det vil være meget underligt hvis spilleren signer en kontrakt uden en klausul der sikrer han kan komme videre for et markant lavere beløb.
Remember, when you are dead, you do not know you are dead. It is only painful for others. The same applies when you are stupid.
Annonce