Er det de samme venner med tilstoppede vandrør, i forhold til JBA og økonomi? :-)
OT har jeg også lige læst de samme ang. Kliment på BT
OT har jeg også lige læst de samme ang. Kliment på BT
må det betyde at man tillægger kontinuitet og det at vide man har en stor fast stamme af spiller man kan bygge op om og regne med flere år frem, ikke er noget man tillægger så stor vægt.
jeg var ikke klar over at det havde været hans rolle i alle hans andre klubber også.
Er det de samme venner med tilstoppede vandrør, i forhold til JBA og økonomi? :-)
Interessant konklusion paa baggrund af at der om et par uger er to spillere paa lejekontrakt i hele truppen.
Når man midt i et transfervindue prøver at konkludere på situationen "om et par uger" er det helt skørt.
en spiller der ikke er der længere, men også kun var der på en kort kontrakt, er et fint eksempel på pointen om at den model ikke er oplagt til kontinuitet.
Ikke hvis der er en lejekontrakt der udloeber netop der.
Bortset fra at 87% af spillerne er paa 3 aarige eller laengere kontrakter. 91% naar Kliment skriver under.
Yes, og de havde det fra Jan Bech. Det ser dog ikke ud til det blev til noget. Gad vide om Oscar bliver konfronteret med det han sagde om det under et TV interview på et senere tidspunkt?