Snak

Mere indhold efter annoncen
Uafgjort er nok fair nok. Men ser dyster ud for die Rothosen.

Husk i morgen er der Kiel mod München, den sendes på NDR.
Der Adler fliegt wieder! Velkommen til divisionerne FC Sydvest 05
Lasogga har i denne sæson med al tydelighed vist, at han ikke er 8 millioner værd. Fred være med det

Men imponerende af Karlsruhe, man må tage hatten af for dem. Ingen nerver og går uimponeret til værks på Volkspark foran flere fans end de har spillet for nogensinde før. Og fin kamp af dem.
Karlsruhe fortjente sejren, men fik dog et fint udgangspunkt med til returen.

3 uafgjorte i streg til HSV i relagationskampene, og skal de have den fjerde mandag, må den meget gerne slutte målløs.
M i a S a n M i a
moderator
Ham Nazarov fra Karlsruhe var blændende. Han virkede til at være et niveau over samtlige de øvrige spiller på banen. Eminent boldomgang, overblik og sikker i alt, hvad han foretog sig. Dog virkede han ikke specielt hurtig, men han fik hele tiden flyttet bolden væk fra sin modstander, og HSV begik jo en række af frispark på ham.

Ham vil jeg gerne se mere til i Bundesligaen. Indtil videre har han jo kun begået sig i de lavere tyske rækker, men der må være klubber højere oppe, der kan bruge ham.

For pokker, hvor var han en nydelse at følge.
Even at my lowest, I have always managed to feel contempt for others.
Det ser værre og værre ud for HSV på mandag.

Westermann og Kacar ude med karantæne pga. for mange advarsler, Ilicevic trænede ikke med pga. lyskeproblemer, Olic indlagt med allergisk reaktion og til overvågning, og Lasogga som altid semi-skadet og kan ikke spille en hel kamp.

Hvis man var en gambler ville mine penge gå på Karslruhe på mandag.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
edit: Jeg kan ikke finde DFB pokaltråden, så nu skriver jeg her. Det er da utroligt at man sidder i studiet og uden at trække en mine, sidestiller Naldo med Daniel Agger. Agger har jo ingen teknik og er en rigtig boldmongol ift Naldo.
- Leverkusen siden Ballack (2002) Der findes kun 1 Frisparkslegende (Juninho Pernambucano).
TOOOOOOOOR!

Kevin de Bruyne.

Hvilket mål!
Sikke en halvleg! Hold da op. Men synes dog ikke at den unge Dortmund målmand så ret god ud i det sidste mål..
"Hvis Leicester ender i top 4 i denne sæson, spankulerer jeg gennem gågaden nøgen på den varmeste sommerdag med flest mennesker." - WulfgarDK
1-3 til Wolfsburg

Dortmund kollapser efter en udmærket start.

Og så skal jeg da lige love for, at Dortmund spillerne går til den mod de Bruyne. Men hold kæft, hvor har han også bare spillet fremragende.
Kæmpe afbrænder af Aubameyang! Muligvis også straffe i situationen.

Annonce