Snak

Mere indhold efter annoncen
Hvor er det bare fedt med så mange tætte kampe i både toppen og bunden. Hoffenheim og Dortmund lige præcis med i CL på målscorer, da Hoffenheim er foran 1-0 og i bunden er begge de vigtige kampe 1-1, men så længe WOlfsburg ikke taber ender de på relegations pladsen.

Bliver nogen intense 45 minutter.
"Hvis Leicester ender i top 4 i denne sæson, spankulerer jeg gennem gågaden nøgen på den varmeste sommerdag med flest mennesker." - WulfgarDK
Uha! 2-1 til Wolfsburg. Skulle lige til at skrive, at Köln var kommet bedre med.
Støt dit lokale fodboldhold
2-1 wolfsburg og bayern bagud med 1-4 hjemme! vil det være det største nederlag på Allianz for Bayern?
God Humor fra Gladbach fans med at havde deres egen ur som tikker ned til HSV rykker ned.
Ja, det er sjovt.

Köln skal stadig finde to mål den sidste halve time for at Hamburg skal bevare håbet. Det ser meget usandsynligt ud. Wolfsburg har godt styr på sagerne.
Støt dit lokale fodboldhold
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Bobby Wood smidt ud og mål til Wolfsburg
Der Adler fliegt wieder! Velkommen til divisionerne FC Sydvest 05
Så er det vel afgjort... Farvel til HSV
To torskedumme gule kort men det kommer ud på et for Wolfsburg gør arbejdet færdigt selv.
Støt dit lokale fodboldhold
Super imponerende arbejde af korkmaz i Stuttgart. Han er den træner, der har hentet flest point i 2018, vist nok.

Fans og alle andre omkring klubben var ellers meget utilfredse med hans ansættelse i starten.
Trist at vi skal trækkes med Folkevognsklubben i stedet for HSV i 1. BL, men hanseaterne har efterhånden flirtet med nedrykning lidt for ofte. Det kan ikke undre at det på et tidspunkt går galt.

Nå, med lidt held kan Kiel gøre det af med Wolfsburg i play-offs.
Annonce