Snak

Mere indhold efter annoncen
moderator
Er du ok Hennes? Sig til hvis der er noget vi kan gøre?
Dette er en signatur.
Helt fint med mig.
Citat :" Hansen-klanen har en kælder, hvor de snakker om deres krigshistorier"(2008-2009) - Skigodt?
moderator
Godt at høre du er ok Hennes. Dine indlæg skabte lidt bekymring. Jeg har svært ved at tyde dit indlæg her, da jeg ikke forstår hvem/hvad du hentyder til eller selve relevansen. Det virker ikke til at have så meget med fodbold at gøre. Hvad med om vi lige starter på en frisk og så kun diskuterer fodbold i denne tråd.
Dette er en signatur.
Nu vi taler om Hennes, så er Hennes IX netop blevet far til to gedekid i Geissbockheim i den zoologiske have i Köln.

Det er angiveligt første gang, én af Effzeehh´s gedebukke har sørget for afkom i deres regeringstid.

https://www.express.de/sport/fussball/1--fc-koeln/schoene-nachricht-fuer-den-fc-hennes-ix-freut-sich-ueber-nachwuchs-36448150


Horst Hrubesch: Manni Bananenflanke - Ich Kopf - Tor Manni Breuckmann: Hertha gegen Wolfsburg - dass ist das Duel der Eunuchen der Liga. Sie wollen's so gerne, können's aber nicht!
@ Kaisers

Der er vidst også en god grund til at det er første gang det er sket :-)

Det glæder mig, at I også mener at I har gjort Danmark ære. Lad os håbe denne hyldest til magtenstredeling, som vi alle opleveler i øjeblikket fortsætter :-) - Man kan roligt sige, at under disse corona-tider at det virkelig kommer til sin ret - og noget tyder på, at man få stillet sit "fodbold fix" i maj-jun og juli. :-)

Mit brugernavn kommer faktisk af at jeg kiggede på mit bord, og så koppet med kölns logo på - hvordan I finder på jeres skal jeg ikke kunne sige

God dag til jer, lad os fortsætte i samme rille :-)

Citat :" Hansen-klanen har en kælder, hvor de snakker om deres krigshistorier"(2008-2009) - Skigodt?
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Så for hunden, så skal der skrives i fodboldtråde!

Haaland fortsætter - der er dobbeltkonfekt at skrive at han er spændende, den har de fleste vist fanget, men det er helt vildt så effektiv han er.
27 sekunder skulle Gladbach brug for at komme foran i Frankfurt.
Og 0-2. Måske er det på tide at give Rønnow chancen fra start?
Det er rart med lidt bold igen, men tilskuerne er virkelig vigtige... stilheden dræber det lidt for mig, men har smidt denne her på https://www.youtube.com/watch?v=eLKOtVmopo0 og det hjælper lidt på det. Med ét bliver selv de mest simple afleveringer tiljublet.
Werder er den klub i 1. Bundesliga med fjerdeflest sæsoner i rækken (rykkede op i 81), men nu ser det for alvor ud til at lakke mod enden. Endnu en af de store, gamle der falder.
Støt dit lokale fodboldhold
Annonce