@Berger
Nej, det diver fodbold, hvor dommerne har løsere håndled end Hans Pilgaard, den liga har jeg kun spildt 5 kampe på de sidste par år. Men når man mod det RINGESTE Chelsea hold i tre år, er tilfredse med at spille alibi fodbold, imponerer det ikke. Selv Reading & Villa har spillet lige så "friskt" til på broen. Til dem som skriver vil skal BLÆSE TIL ANGREB, har ikke meget forstand på fodbold. Ja, vi skal score, men der er 90 min., derfor behøves man jo ikke starte i en 0-0-11 opstilling. wake up boo.
Mht. Angulo. Landshold. Aha, så han er bedre end Raul, men er stadig kun bænkevarmer i en sub top klub? At være på landsholdet(også som reserve) er intet kvalitetsstempel i sig selv. Kan jo være at niveauet ikke er bedre, så vi jo selv i landskampen, hvor spaniolerne vel ikke har været ringere siden Jesus opstandelse. Desuden har spillere som Walcott & Helveg også været i landsholdstrupper, uden at det er noget at prale af.
Grunden til optimismen ligger i at jeg ikke husker hornår vi sidst har gået fra banen uden at score. Så må Valencia, og GRANDE ANGULO, jo drille Ricky & JT så de brækker deres ben!
Nu vil jeg sgu fortsætte med at drikke mig pattestiv! OVER AND OUT!
[b]Kaffe hos mormor
der blir fest og ballade
hele gaden er inviteret
skal også ha kage[/b]