Snak

Mere indhold efter annoncen
Rigtig dejligt at have så mange mand kampklar igen!

Håber dog, at Kalou får chancen fra start da jeg mener, at der er mere bid i ham end Malouda i øjeblikket. Han viste kanonform under ANC og scorede også i weekenden!

JT, Captain, Leader, LEGEND
Ja, heldigvis er jeg kommet. Jeg måtte tage via. Frankfurt, men er endelig kommet, det er sgu det vigtigste. Jeg landede i Athen kl. 02.00 i nat, og da jeg kom ud af lufthavnen, var der en ca. 200 meter lang kø til taxier. Jeg var ved hotellet ved en 04.00-tiden. Jeg er en smule smadret lige nu. Der er godt nok mange "Chelsea-englændere" her. Så skal jeg en tur på station, her i aften og forhåbenlig får vi et fint resultat med hjem. Men det er ikke et nemt sted, at spille hernede. Tak fordi i spørger!
Chelsea FC-fan siden 1996-97 sæsonen. I 1997 havnede FA Cup-finalen i mit TV. Jeg var ikke ret gammel, men kunne dog forstå en smule. Chelsea mødte Boro, og CFC vandt kampen med 2-0, der var jeg solgt. Siden har jeg været CFC´er.
Det var godt at det lykkedes. Det ville næsten ikke være til at bære, hvis du skulle holdes tilbage af en græsk snestorm.
Jeg vil skænke dig en misundelig tanke når jeg i aften sidder og glor på vi-elsker-manchester-united-og-liverpool-kanalen (tv3+).

God kamp!!
Herlig at hører du nåede, ville fanme have været surt alt andet.

Nogle bud på resultatet i aften?
jeg har den til 1-2 på mit odds - så er da selvfølgelig det kampen bliver!
"Ronaldo putting his career on the line for his country while Messi retires after missing a penalty."
Jeg er optimist vedr. aftenens kamp og tror vi hiver en 2-0 sejr i land.
Målene gætter jeg på bliver sat ind af J.Cole og Drogba.

Dette lykkes dog imidlertid kun hvis vi får lukket ordentligt af for en giftig Kovacevic, men med et intakt forsvar er jeg fortrøstningsfuld!
JT, Captain, Leader, LEGEND
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Tror det biver svært at holde dem fra at scorer, men ja, vi har jo ikke ligefrem det dårligste forsvar til rådighed. Og Drogba tilbage, så ser vi helt sikkert en kasse fra ham i aften.

Jeg kan slet ikke vente - hold kæft hvor har jeg savnet Champions League!
"Ronaldo putting his career on the line for his country while Messi retires after missing a penalty."
Aftenens hold: Cech; Belletti, Ricky, Alex, Ashley; Essien, Maké, Ballack; Malouda, JC; Drogba.

Men bænken er da skræmmende! Cudicini, Lamps, Mikel, Kalou, SWP, Terry & Anelka. Man kan faktisk ikke svække holdet ved at skifte, andet end hvis Carlo kommer ind.

Det er svært at gætte på et resultat, men håber vi kan vinde. Tabe er dog ikke en mulighed!
[b]Kaffe hos mormor der blir fest og ballade hele gaden er inviteret skal også ha kage[/b]
Dagens hold:

1 Petr Cech
35 Juliano Belletti
33 Alex
6 Ricardo Carvalho
3 Ashley Cole
5 Michael Essien
4 Claude Makelele (c)
13 Michael Ballack
10 Joe Cole
11 Didier Drogba
15 Florent Malouda

Subs: 23 Carlo Cudicini, 26 John Terry, 12 John Mikel Obi, 8 Frank Lampard,
24 Shaun Wright-Phillips, 21 Salomon Kalou, 39 Nicolas Anelka.

Ingen JT eller Lamps i starteren, hvilket må siges at overraske mig en del, men egentlig ikke noget jeg bekymrer mig om. Satser på en sejr i aften. God kamp!
-
Argh! You beat me to it!
-
Sådan kan det gå. Men startopstillingen er god. Først nu er jeg skræmt over hvor bredde vi er. Det endda uden den peruvianske festabe. Dejligt efter sidste sæsons tynde trup som kostede mane sejre :S
[b]Kaffe hos mormor der blir fest og ballade hele gaden er inviteret skal også ha kage[/b]
Annonce